3.Göz Nedir

Alnın iki kaş arasında bulunan noktada var olduğu sayılan gizemli hayali gözdür. Bir çok yogi bu gözden ruhunu çıkararak astral seyahat eder. Seyahatlerinde nerelere gittiklerini kimlerle karşılaştıklarını film anlatır gibi net bir şekilde anlatırlar. Meditasyon yaparak 3. Gözden bakarak bir takım astral gezegenlere seyahat ettiklerini bildiren yogilere bakıldığında her biri binlerce insanı kendi etrafında toplamış tutarlı insanlar oldukları görülür. Yani bunlar hayal filan görmüş olsalar etraflarında  binlerce insan alacak bir feyz bulmaz. Üstelik farklı zamanlarda farklı insanlar aynı özelliklere sahip gezegenlerden ve onların özelliklerinden bahseder.  Bazı Uzakdoğu öğretileri 3. Göz yerine 6.his ya da 6. Duyu derler. Tüm duyularımız dış dünyaya yöneliktir ancak 3. Göz içeriye yönelik bir duyudur. Her insanda bu duyu potansiyeli vardır. Ancak insanlar bu yolu bilmezler. Dahası bu yola giriş yapanların çoğu ilk başlarda 8 ayaklı 5 başlı yaratıklar görerek işi başında iken terk ederler.  Bu duyusu güçlenmiş olan bir insan dünyadaki fiziksel kanunların üstüne çıkabilir.

 

Mesela Osho bir sohbetinde bu duyusu gelişmiş ve bir matematikçiden bahseder. Profesörlerin bile çözemediği karmaşık geometri kuramlarını hiçbir eğitim bile almadığı halde kalemsiz kağıtsız çözmeyi başaran ünlü matematikçi Ramanuja dan bahseder. Onun matematik dehası tüm çevresini sarmış ve ısrarlar üzerine 2 geometri probleminin çözümünü İngiltere’ye göndermiştir. Çözüm karşısında hayrete düşen proflar onu davet etmişler.  Bu matematikçi çözümün zihninde belirdiğini ifade ediyordu. Zihinsel bir çaba göstermeden net bir şekilde zihninde çözümlerin tıkır tıkır belirdiğini ifade ediyordu. Bu da onun gizemini arttırıyordu. Kendisi 35 yaşında akciğer iltihabından öldü. Fakat bu becerisi ona en seçkin üniversitede kürsü kazandırdı. Ramanuja ile ilgili bir sinema filmi dahi çekilmiştir.

3.Göz Nasıl Açılır

  1. göz biraz karma ile ilgilidir. Yani kişinin iyi bir karması varsa bu konulara derinden ilgi duyacaktır. Derinden ilgi duyanlar ise 3. Gözü zaten açabileceklerdir. Bu işe tüm azmiyle sarılanlar bunu başarabilirler. Bu işi önemsemeyenler ise başaramazlar. 3. Gözü açabilmek ve ana kaynaktan bilgileri alabilmek ve insanlara sunabilmek için aylarca hatta yıllarca düzenli meditasyon yapmak gerekir. Kriya yoga bu iş için en ideal yoldur. Kişi öncelikle temiz bir geçmişe sahip olmalıdır. Astral seyahat için yeterli istek azim ve cesarete –kararlılığa sahip olmalıdır. Eğer bunlar varsa kriya yoga teknikleri ve Patanjali yoga teknikleri bu iş için yeterlidir.

 

Patanjali, yoga,3.göz, kriya yoga,astral seyahat, Ramanuja

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like