Donanım

Android Telefon Arızaları

 

Android Telefon Arızaları

Android telefonlar ve tabletler kullanımı kolaydır ve genellikle sorunsuzdur. Fakat bazen yanlış şeyler olabilir. Burada, Android telefonunuzda olabilecek en yaygın sorunları ve çözümlerini anlatacağız. Android arızaları ve çözümleri burada…

 

 Android telefonumun yurtdışında veri kullanmasını nasıl durdurabilirim?

Bir seçenek, Android Piyasası’ndaki APNdroid adlı üçüncü taraf bir uygulamadır; bu, tüm veri bağlantılarını ana ekrandaki bir widget üzerinden kapatmanızı sağlar. Bu ayarların standart Android ayarlar ekranını kullanmaktan daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar ve daha sonra yurtdışına çıkarken hatırlatıcı olma olasılığı daha yüksektir.

 Android telefon donma sorunu

Yumuşak bir sıfırlama genellikle çözüm olmaz yani reset işe yaramayabilir  ancak farklı telefonlar için farklı yöntemler vardır. Hızlı Yeniden Başlatma, yumuşak sıfırlama işlemini taklit ederek ve arka planda çalışan dokümanları bir dokunuşla kapatarak donmayı engelleyebilirsiniz.

Android Market’teki her Android uygulamasını neden indiremiyorum?

Bazı uygulamalar belirli ekran çözünürlüğü için tasarlanmıştır ve bu nedenle tüm telefonlarda bulunmaz. Üst seviye Android telefonlar fazla uygulama destekleme eğiliminde ama manzara ekranlı telefonlar bazen özel oyunlar ve uygulamalar ile ilgili sorunlar var. Belirli üreticilerin cihazlarıyla olan uyumluluk gibi bazı uygulamaların mevcut olmayabilmesinin başka nedenleri de var, ancak uygulamaların büyük çoğunluğunun tüm telefonlar için kullanılabilmesi gerekiyor, bu yüzden fazla endişelenmeniz gerekmiyor.

 

Android Wi-Fi sorunu

Kablosuz ve Ağlar / Wi-Fi Ayarları’na gidin ve menü tuşuna basın. ‘Gelişmiş’i seçin ve uyku modunu kapatın. Bu, bir Wi-Fi bağlantısını canlı tutma konusunda sorun yaşayan birçok kişinin sorunu çözer.

Telefon Hafıza Arızası

Bu sorunun birçok nedeni vardır, ancak önbellek uygulamaları verimli bir şekilde çalıştırmak için genellikle çok dolabilir. Android Market’ten Cache Cleaner gibi uygulamalar, hafızayı boşaltmak için belirli uygulamalardır bunların indirip kullanın ve belleği temizleyin.

Çok fazla veri kullanıyorum. Nasıl izleyebilirim?

Veri Yöneticisi, tam olarak ne kadar çok veri kullandığınızı izlemek için mükemmel bir çözümdür. Belirli bir seviyeye geldiğinizde uyarılar sunar ve aylık veri ödeneğinizi bir daha asla geçmeyeceğinizden emin olmanıza yardımcı olur.

 

 

 Klavye kullanımı çok zor

Varsayılan Android klavyesi kullanımı kolay değil, ancak sayısız alternatif var. SlideIt, parmağınızı ekrandan kaldırmadan yazmanıza olanak tanıyan bir örnektir; Parmağınızı harfler arasında kaydırın ve sihirin gerçekleşmesini izleyin

SD kartım okumuyor

 

Genişletme kartları bozulabilir ve en etkili çözüm onları bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanarak yeniden biçimlendirmektir. Standart dosya gezgini’ni kullanarak sağ tıklayıp yeniden canlandırmak için format seçeneğini seçebilmelisiniz. Telefonda iken kartı biçimlendirmeyin.

Siyah Ekran

En iyi seçenek bir parlama önleyici ekran koruyucusunu aramaktır. Standart koruyuculardan daha güçlü olma eğilimindedirler, ancak aydınlatma koşulları aşırı olduğu zaman ekrandaki parlaklık derecesini de önemli ölçüde azaltırlar. Ne yazık ki, parlak güneş ışığında kolaylıkla görüntülenemeyen ekranlar içeren telefonlar için eksiksiz bir çözüm bulunmamaktadır.

Telefonu Kasan Oyunlar

Pahalı telefonlardan bazıları yavaş işlemciler içerir ve bu nedenle grafik hızı azaltılabilir. En iyi çözüm, bir telefonunuzu satın almadan önce test etmektir çünkü bazı pahalı telefonlar diğerlerine göre daha iyidir ve sadece özelliklerden yalnızca bir tanesine odaklanmamak gerekir. İşlemci RAM disk kapasitesi çözünürlük önemli kriterlerdir.

Android Uygulama Kaldır

Ayarlar / Uygulamalar / Uygulamaları Yönet’e gidin ve ardından kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin. Şimdi Kaldır simgesine dokunun.

Ekranı Kırılması

 

Popüler telefonların birçoğunda, kendiniz kurabileceğiniz çeşitli çevrimiçi tedarikçilerin parçaları var. Bir ekranın değiştirilmesi süreci çok kolay değildir, bu yüzden satın almadan önce araştırmanızı yapın.

Android Şifre Değiştirme

Ayarlar / Güvenlik / Ekran kilidini ayarla’da, yalnızca daha hızlı değil, aynı zamanda daha güvenli olan bir şifre yerine bir model girmeyi seçebilirsiniz.

 Android Harita Konum Hatası

Ayarlar / Konum’a gidin ve GPS uydularını kullan seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Bu, seyir esnasında daha fazla doğruluk sağlayacaktır.

Telefonda Yanıp sönen LED

Çoğu Android telefonda LED bildirimini durdurmak kolaydır. Basitçe Ayarlar / Ekran / Bildirim flaşına gidin ve tüm işaretleri kaldırın.

 

 

 

Android smartphone silmek

 

 

En iyi yol, Ayarlar / SD ve telefon belleğinde Fabrika Verileri geri yükleme seçeneğini kullanmaktır. Her şeyin ortadan kaldırıldığından emin olmak için, süreç boyunca iki kez geçin.

Telefonum suya düştü

 

telefonun suya düşmesi durumu kötü bir durumdur. Hemen ilk olarak pili çıkarın kurutun ve pirinç kasesi içindeki pirincin içine koyun. 3 gün bekletin. Pirinç nemi çekecektir. Sonrası sizin şansınıza kalmıştır.

 

 Android akıllı Telefonda Yazıları Büyütmek

 

Tarayıcı gibi uygulamalarda, ayarlara gidebilir ve görüntülenen metnin boyutunu artırmak için ‘Metin boyutunu ayarla’ seçeneğini kullanabilirsiniz. Yardımcı olacağı bazı Android Market’te de mükemmel erişilebilirlik seçenekleri bulunmaktadır.

Android Uygulamalarımı otomatik olarak güncellemek

 

Market uygulamasında, menü aracılığıyla ‘Uygulamalarım’a gidin ve bir uygulama seçin. Ekranda yarı otomatik olarak güncellenmesine izin veren bir seçenek görürsünüz. Bunu yalnızca güvendiğiniz uygulamalar için kullanın.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like