Donanım

Tek başına iPhone 6S yaptı

Tek başına iPhone 6S yaptı

Azimle hamle  eden duvarı delermiş. Kahramanımız da son 8 ayını elektronik ilmine adayarak akıllı cep telefonlarının özellikle Apple nin ürettiği iPhone 6S in nasıl imal edildiğine kafayı takmış ve ben bunu imal ederim diye düşünüp uzun bir yolculuğa çıkmış.  İmalden kastımız iphone 6S parçalarını bir araya getirmek tabi… Ama bu da hiç de kolay bir iş değildi.  Allen isimli genç son 8 ayını elektronik parçaların nasıl çalıştığını anlamaya ayırmış ve gece gündüz bu eğitimi internet üzerinden almış. Daha sonra da Shenzhen kentinin yani elektronik dünyasının kalbi olan şehrin yolunu tutmuş. Tüm parçaları orada bulabileceğini düşünen Allen  iphone 6s telefonun tüm parçalarını teker teker toplamayı başarmış. Ardından bu telefonun parçalarını birleştirmeyi de başarmış. Sonra da Youtube platformunda bu işi aşama aşama videoya kaydederek  kendi iphonemi nasıl yaptım” başlığı altında videosunu paylaşmış. Bize de bu videoyu zevkle izlemek düşüyor.

 

Allen parçaların bir kısmını Ebay üzerinden bir kısmını Shenzhen şehrinden bir kısmını Şangay dan tedarik etmeyi başarmış. Lehimleme birleştirme tekniğini titizlikle öğrenmiş. En sonunda kendi İphone 6S telefonunu yapmayı başarmış.  Bu deneyimden Allen’in kazandıkları ne mi?

iPhone 6S tamir

iPhone 6S tamir meselesi en azından bu olaydan sonra Allen için sorun olmayacak.En azından telefonu bozulduğunda onu tamirciye götürmeyecek. Her bir parçanın ne işe yaradığını bildiği için be hangi parçanın arızalandığını kestirebileceği için kendi kendine telefonunu onarabilir. Biraz daha fazla para harcamış olsa da büyük bir azim ve sabır göstererek kendi başına iPhone 6S telefonu imal etmeyi başaran Allen tebrik edilmeyi hak ediyor.


Azimle hamle eden duvarı deliyor. Buyurun buradan yakalım.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like