Yaşam ve Sağlık

Şişmanların Köşesi

Şişmanların Köşesi

Obezitenin Faydaları:

Fazla kilo diz ağrısı, yüksek kolesterol ve tansiyona kalp krizine şekere zarta zurta neden olur bu nedenle çabuk ölürsünüz. Yani dünyada çile çekiyorsanız bu iyi bir haber bile olabilir. Fazla kilolu olmak aşk acısı çekmenize engel olur: Kimse sizi beğenmeyeceği için aşk girdaplarında boğulmanız gerekmez. Hangi aşk tamamına ermiş ki değil mi? İyisi mi hiç bulaşmamak. Siz çok para kazanmaya bakın. Para varsa aşk da olur huzur da olur. Velakin para gani değilse Marlon Brando kadar yakışıklı  olsanız kaç yazar? Şair ressam yazar olsanız kaç kuruş eder. Her şeyin başı sağlık değil paradır arkadaş. Ne Demiş Napolyon ” Para Para Para!”. İşte o kadar… Nasrettin Hoca  boşuna mı ” Ye kürküm Ye” demiş? O boş konuşmaz ben bilirim. Neyse…

 

:))
Yemeklerin Dibine Dibine vurmak:

Aman 2 gram alacağım korkusu olmadan en leziz yemekleri doya doya yiyip kolaları lıkır lıkır içmek gibisi var mı? Hem de sınırsızca… İşte hayatın tadı böyle çıkar. En güzel adana kebabı yahut bir Mc Donalds veya bir pizza yanına buz gibi diyet olmayan! kola… Hem de en kalitelisinden.. İnce kalacağım diye gözünüz yemeklerde mi kalsın? Nasılsa ölüm her saniye bize biraz daha yaklaşıyor. Kimse durduramaz. Hayır dış kaportayı düzeltseniz bile biyolojik saat denen bir zımbırtı var. O saate müdahale etmektir önemli olan. Ona kimsenin gücü yetmiyor işte…Ölüm dedik değil mi? Hatta bu cümleyi yazarken bile biraz daha yaklaşmış oluyoruz ölüme… Neyse ölümü boş verin. Yaşamak gibi ağır  bir derdimiz var şu an…

 

 

:))

Bir çok sıkıcı toplantıya Sunuma Gitmemeyi Seçebilirsiniz:

Aşırı kilo iseniz rahatsızlığınızı bahane ederek istemediğiniz düğünlere toplantılara katılmayabilirsiniz. Hastayım derseniz herkes inanır:) Çünkü gerçekten potansiyel bir hastasınızdır. Kafanız rahattır. Kendimden biliyorum.

 

 

Bol Elbiselerin Keyfi:

Güzel görüneceğim diye nefesini kesecek dar, sıkan elbiseler giyen sıska gençlerden bir farkınız var. Bol geniş ferah elbiseler giyersiniz. Hazır yoksa da diktirirsiniz. Terziler ne güne duruyor. Hepsi sizin cebinize amade… Ayrıca istediğiniz renk ve deseni beğenebilir istediğiniz modeli diktirebilirsiniz.
Her an ölecekmiş gibi Farkındalık kazanın:

Kim kalabildi ki bu kalleş dünyada… Kim kazık çakabildi? Herkes uğrayıp bir süre kalıyor sonra geldikleri yere geri dönüyorlar. Aynı satranç tahtasındaki Şah ile Piyon gibi aynı kutuya kaldırılıyorlar oyun sonunda….Üstelik birinin bile bir şey götürdüğüne şahit olan yok. Çıkarabildiğiniz kadar keyfini çıkarın dünyanın… Siz de geri döndüğünüzde ruhunuza yük olan tonlarca pardon onlarca fazla kiloyu dünyada bırakıp gideceksiniz nasılsa… Sizin naaşınızı taşıyanlar düşünsün:)

Egzersiz mi?
Ne egzersizi… Hep batının dayatmaları bunlar…Egzersiz yapıp 2 gram verirsiniz sonra 2 tabak fazla kalori alırsınız. Moraliniz bozulur. İçiniz sıkılır. Boş verin egzersizi megzersizi… Yiyin yiyebileceğiniz kadar. Kafanıza takmayın böyle şeyleri… Hayat endişeye değmeyecek kadar kısadır. Oluruna bırakın.

Şişmanlar derneğiveya kulübü kurun
Şişmanlardan oluşan büyük bir kitle oluşturun. Bu kitle sosyal ortam da olabilir. Birbirinizle dertleşin. Sizin kilolarınızla alay edenleri kale almayın. Onlar sizi asla anlamazlar. Sizi ancak yemek yemeye aşık tembelliği seven dünyayı umursamayan benim gibiler anlar…
Tembellik mi?
Kim demiş tembellik kötüdür diye? Tembellik bu dünyanın içinde bulunduğu teknolojik bilimsel çağ atlayışının öncüleridir. Tembeller tekerleği icat ettiler. Tembeller telefonu icat ettiler. Tembeller taşıma araçlarını icat ettiler. Dünya bu gün demir kütlelerle havada süzülüyorsa ömür boyu gidemeyeceği yerlere 1-2 saatte gidebiliyorsa bunu çalışkanlara değil tembellere borçludur.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like