4 Mbps Hız Yeterli mi

4 Mbps Hız Yeterli mi

4 Mbps hız demek saniyede 400-450 kb hızda veri indirebilmek demektir. Yani 720 p çözünürlükte kolayca video izlemek müzik dinlemek mümkün. Bazı insanlar 16 Mbit hız paketleri alırlar ve ölçüm yaptıklarında hızlarının aslında 3 mbps olduğunu görürler. Bunun nedeni santral- eviniz arası mesafe, modem kalitesi ve kullanıcı sayısı  altta çalışan torrent dosyalarının inmesi gibi bir çok neden ağı yavaşlatır.

Eğer internetiniz yoksa size 4 Mbps kablosuz modem hediyeli  TTNET  “internetsiz ev kalmasın” kampanyasını öneririm. 20 GB akn kotalı bu kampanya 20 GB veri indirdiğinizde hızınızı 4 Mbps den de aşağıya düşürür. Ancak siz 30 liraya bu kampanyadan istifade ettiğinizde ttneti arayıp akn kotasını yükseltebilirsiniz. Mesela bu kotayı 100 GB yapabilirsiniz.

 

3 mbps film izlenir mi?

3 mbps veya 4 mbps ile kolayca film izleyebilirsiniz. Paketlerin arasında 2-3 kat fiyat farkı var. Bunun için düşük gelirli iseniz 4 mbps limitsiz internet paketi alarak daha sonra da 20 GB akn noktasından 40-50-100 akn noktasına çıtayı yükselterek tüm ayı sorunsuz geçirebilirsiniz.  3 mbps ile kolayca 720 p çözünürlükte film izleyebilirsiniz.  Hızınızın kesilmesini istemiyorsanız AKN kotasını yükseltin ve ay sonuna kadar rahat rahat internetinizi kullanın.

4 Kişiyiz 3 Mbps Yeter mi?

İşte bu kapasite 4 kişiye yetmez. Muhtemelen bir bilgisayar 1 tablet bir iki telefon da kullanılıyorsa bu hızla çok video beklersiniz. Ama tek kişi kullanacaksa bol bol yeter. Ama eğer 4 kişi hep birlikte video izliyorsanız size 16 mbps paketler önerilebilir. 69-70 lira civarında para ödersiniz.

İnternet hızınızla ne kadar veri indirebileceğinizin hesabını yapmak için tıklayınız….

4 Mbps Hız Yeterli mi, 3 Mbps Hız Yeterli mi, akn nedir, internet hızı yavaş

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberlerinin yayınlandığı platform...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberlerinin yayınlandığı platform...

4 Mbps Hız Yeterli mi” için 2 yorum

 • 29 Eylül 2017 tarihinde, saat 14:44
  Permalink

  Ben bu paketi almak istiyorum sadce tlfnun wafisini kullancgm yeterli olurmu rahat bi sekilde video izleye bilirmiyim yardımci olurmusunuz

  Yanıtla
 • 7 Kasım 2017 tarihinde, saat 21:30
  Permalink

  bu paket var bende fiyatına göre çok iyi altyapının verdiği maksimum hız var şuanda bende

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.