bilişim

Whatsapp Para Transferi

Whatsapp Para Transferi

Whatsapp Para Transferi yeni bir uygulama ancak şu an bürokrası nedeni ile sadece 250 milyon kullanıcısı olan Hindistan da önümüzdeki 6 ay içinde hayata geçecek. Sadece kişi listenizdeki insanlara para transferi yapabilmenize olanak sağlayan Whatsapp Para Transferi uygulaması diğer ülkelerde de önümüzdeki yılın başlarına kadar hayata geçecek. sistemin Paypal sistemine benzer bir para transfer sistemi olması bekleniyor.

Paypal da “mail adresinden istenen mail adresine para transferi bir kaç saniye içinde yapılabiliyordu. Hiç bir mesai aksamasına uğramadan aynı dakika içinde dünyanın her hangi bir yerindeki kişiye güvenli bir şekilde dilediğiniz kadar para gönderebileceğiniz bir sisteme sahip olan Paypal sistemine benzer bir sistem de Whatsapp Para Transferi adı altında hayata geçirilecek. Facebook patronunun Whatsapp uygulamasını alması ile daha da genişleyen kullanıcı kitlesinin dünya üzerinde 1 milyar kişiye ulaştığı biliniyor. Fakat Whatsapp programının en çok kullanıldığı ülkelere öncelik veriliyor.

 

Whatsapp Para Transferi

Sistem bir nevi banka gibi çalışacak. İnsanlar belirlenen havuza para yatıracaklar böylece kendilerine açtıkları hesaba para aktarabilecek ya da para çekebilecekler. Saniyeler içinde para transferi bir çok kişinin işini kolaylaştıracak. Sistemin devreye alınabilmesi için her bir ülkenin kendi yasalarına uygun olması gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalar yakın zamanda sonuçlanacak.

 

Whatsapp Para Transferi,Whatsapp,paypal, para

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like