Donanım

Xiaomi Mi 6 Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi 6 Özellikleri ve Fiyatı

Çinlilerin akıllı telefon ürettiğini biliyoruz piyasalarda çin malı iyi bilinmez ancak Xiaomi yeni Mi 6 akıllı telefonu bildiğiniz Çin mallarından olmayan bir Çin malıdır. Son derece Güçlü özelliklere sahip akıllı telefonun bir çok artıları var.

Mesela bu telefonda -Xiaomi Mi 6 Snapdragon 835 işlemci kullanılıyor yetmedi Adreno 540 grafik ekran kartı da cabası… Bu telefonda 6 GB ram işlemlerinizi hızlı yapmanızı sağlayacak. Renk seçenekleri konusunda titiz olan müşterileri de düşünmüşler: telefon 3 farklı seçenekle karşımıza çıkacak. 64 GB, 128 GB dahili depolamalı olarak ve tabi ki seramik kaplı seçenekleriyle karşımızda olacak. Ancak bir sorun var Micro SD imkanı yok…

 

Xiaomi Mi 6 Ekranı

Bütün akıllı telefonlarda ilk göze çarpan ekrandır. İtirazı olan yoksa bu telefonun ekran özelliklerine giriş yapalım: kavisli 4 taraflı 3D ekrana sahip telefonun çözünürlüğü 1080×1920 piksel ve artı 5.15 inç ekranı var.

Xiaomi Mi 6 Kamerası

 

Kamera tam 12 megapiksel önde, 8 megapiksel arkada olmak üzere 2 kameraya sahiptir.
2K video çekimi yapabilmektedir. OIS desteği vardır. Daha ne olsun?
telefonda 3.350 mAh batarya kullanılıyor- Telefonda ayrıca Bluetooth 5 desteği var, USB Type-C ve çift sim kart desteği veriliyor. İşletim sistemi ne mi? Tabi ki Android 7.1.1 … Telefon son derecenin biraz üstünde bir derecede ağırlığa sahip 168 gram ağırlığında-kalınlık 7.5 mm olarak tasarlanmış.

 

 


Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Xiaomi Mi 6 fiyatı en çok merak edilen konudur, telefon fiyatı son derece makuldür: 360 dolar dolar yükselmeseydi 360 dolar *1.80 = 650 liraya alabilecektik fakat dolar biraz tuzlu olduğu için 360 dolar* 3.85= 1,385 liraya yaklaşık tekabül edecek.
akıllı telefon, Android, çıkış tarihi, fiyatı, mi 6, Özellikleri, Xiaomi, xiaomi im6

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like