Xiaomi Mi 6 Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi 6 Özellikleri ve Fiyatı

Çinlilerin akıllı telefon ürettiğini biliyoruz piyasalarda çin malı iyi bilinmez ancak Xiaomi yeni Mi 6 akıllı telefonu bildiğiniz Çin mallarından olmayan bir Çin malıdır. Son derece Güçlü özelliklere sahip akıllı telefonun bir çok artıları var.

Mesela bu telefonda -Xiaomi Mi 6 Snapdragon 835 işlemci kullanılıyor yetmedi Adreno 540 grafik ekran kartı da cabası… Bu telefonda 6 GB ram işlemlerinizi hızlı yapmanızı sağlayacak. Renk seçenekleri konusunda titiz olan müşterileri de düşünmüşler: telefon 3 farklı seçenekle karşımıza çıkacak. 64 GB, 128 GB dahili depolamalı olarak ve tabi ki seramik kaplı seçenekleriyle karşımızda olacak. Ancak bir sorun var Micro SD imkanı yok…

 

Xiaomi Mi 6 Ekranı

Bütün akıllı telefonlarda ilk göze çarpan ekrandır. İtirazı olan yoksa bu telefonun ekran özelliklerine giriş yapalım: kavisli 4 taraflı 3D ekrana sahip telefonun çözünürlüğü 1080×1920 piksel ve artı 5.15 inç ekranı var.

Xiaomi Mi 6 Kamerası

 

Kamera tam 12 megapiksel önde, 8 megapiksel arkada olmak üzere 2 kameraya sahiptir.
2K video çekimi yapabilmektedir. OIS desteği vardır. Daha ne olsun?
telefonda 3.350 mAh batarya kullanılıyor- Telefonda ayrıca Bluetooth 5 desteği var, USB Type-C ve çift sim kart desteği veriliyor. İşletim sistemi ne mi? Tabi ki Android 7.1.1 … Telefon son derecenin biraz üstünde bir derecede ağırlığa sahip 168 gram ağırlığında-kalınlık 7.5 mm olarak tasarlanmış.

 

 


Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Xiaomi Mi 6 fiyatı en çok merak edilen konudur, telefon fiyatı son derece makuldür: 360 dolar dolar yükselmeseydi 360 dolar *1.80 = 650 liraya alabilecektik fakat dolar biraz tuzlu olduğu için 360 dolar* 3.85= 1,385 liraya yaklaşık tekabül edecek.
akıllı telefon, Android, çıkış tarihi, fiyatı, mi 6, Özellikleri, Xiaomi, xiaomi im6

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberlerinin yayınlandığı platform...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberlerinin yayınlandığı platform...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.