Zayıflama

Thincal Zayıflama Hapları

Thincal Zayıflama Hapları

120 mg kapsül olarak satılan ya da reçete edilen Orlistat 84 adet kapsül barındıran Thincal zayıflama hapları endokrin uzmanı tarafından reçete edilebilir. Önce kan tahlilleriniz yapılır ardından doktorun vereceği karara göre aşırı kilolarınız varsa ve kilo vermek ya da hızlı kilo vermek istiyorsanız ya da kilolar sağlığınızı tehdit etmeye başladıysa Thincal zayıflama hapı doktorunuz tarafından reçete edilebilir. Sakın ola ki bu hapı kendi başınıza satın almayınız mutlaka doktor tarafından reçete edilmesi gerekir. Sağlık ciddi bir iştir. Kilolar başını alıp götürdüğünde tansiyon diyabet ve bir sürü kalp hastalıklarına davetiyeler dağıtılmış olur. Bu nedenle yediğiniz besinleri kısmak bir lüks değil bir zorunluluk olmaya başlar.

Hızlı Kilo Vermek

Hızlı kilo vermek için diyet şarttır bununla beraber Endokrin uzmanının reçete edeceği Thincal zayıflama hapı veya benzeri haplar da aldığınız yiyeceklerdeki yağ oranının emilimini %30 oranında azaltır. Yani siz yağlı yemekleri kısarsanız ilaçlar da %30 emilimi engellerse ve biraz da egzersiz yaparsanız ayda rahatlıkla 5-10 kg arasında yağlardan kurtulabilirsiniz. Yan etkiler olarak bazı insanlarda dışkıda yağ-dışkıda kan gibi belirtiler ortaya çıktığında zaman kaybetmeden Endokrin uzmanına görünün. İlaç hızlı kilo vermek için yardımcıdır ancak tek başına kilo vermenizi sağlamaz. Bazı insanlar egzersiz yaparak çok çabuk kilo verebilir. Bu insanlar aynı zamanda çok çabuk kilo alabilir. Önemli olan şey kilo vermek ve bu aşamadan sonra verilen kiloları geri almamaktır. Yani form korumak için de çaba sarf etmek gerekir.

Kilo vermek Kolay iş

Kilo vermek kolay iş ancak formu korumak zor iştir. Bazı insanların insülin direnci yüksek olabilir bu insanların egzersiz çabaları da sonuçsuz kalır. Yapılacak en iyi şey-doktor kontrolünde-insülin direncini kırmaya yönelik ilaç almaktır. Sonra da diyet ve egzersiz programı uygulamaktır. Eğer bu uygulamalar yerine getirilirse ve ilaç alınırsa belli bir kilo verme sağlanabilir.

 

Thincal Zayıflatır mı

Thincal kilo vermek isteyen veya kilo vermesi zorunlu olan insanlar için bir umuttur. Thincal yorumları sitelerine baktığınızda bir çok insan thincal yorumları yapmakta ; kimisi ayda 5 kg verdiğini söylemekte kimisi hiç bir yararını görmediğini ifade etmekte kimisi de formu korumaya yardımcı olduğunu belirtmektedir. İşin esası her insanın bünyesi ve metabolizması farklı çalışmaktadır. Bu nedenle etkiler de farklı olmaktadır. Thincal reçete edildiğinde bazı Thincal yan etkileri  dikkatle okunmalıdır. Mesela bir Thincal yan etkisi olarak baş ağrısı örnek verilebilir.  Ancak kendi kafanıza göre değil de endokrin uzmanı aracılığı ile aldığınızda içiniz Rahat bir şekilde kullanabilirsiniz yan etki gördüğünüzde ise hemen doktorunuza bildirebilirsiniz. Aldığınız yağları eritmek için en uygun zaman olan yaz aylarında iyi bir diyet ve egzersiz ve tabi Thincal ile 3 ayda 15 kg verip istediğiniz kiloya erişmeniz hayal değil.

Thincal Yorumları

Bu gün 10 haziran 2017 ve ben ilk Thincal kapsülümü aldım. Gelişmeleri buradan yazmaya devam edeceğim. Siz de kilo vermeye karar verdiğinizde bir endokrin uzmanına görünün ve size bu ilaç reçete edildiğinde başlama tarihinizi ve kaç kilo verdiğinizi buraya yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 

Orlistat Etkisi

Bu ilaç hakkında yazıyı güncellemek zorunda kaldım. Çünkü orlistat içeriği hakkında yeni araştırmalar var. Onlardan da haberdar olmak lazım diye düşünüyorum.

 

“Prof. Dr. Bingfang Yan tarafından yapılan ve Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından desteklenen bu çalışma, orlistat isimli ilacın, diğer ilaçların etkililiğini değiştirdiğini ve özellikle bazı anti kanser ilaçların etkinliğini sınırladığını gösteriyor. Çalışmayı yürüten Prof. Dr. Yan, elde ettikleri sonuçlarla ilgili olarak ABD Gıda ve İlaç Dairesini (FDA) uyardıklarını belirtiyor.

bingfang-yanİlk olarak 1999 yılında FDA tarafından Exenical adıyla reçeteli ilaç olarak onaylanan Orlistat, 2007 yılında Alli adıyla reçetesiz ilaç olarak onay almıştı. Prof. Dr. Yan, bu ilacın on yıldan uzun bir süredir obezitenin tedavisinde en yaygın kullanılan ilaç olduğunu belirterek şu bilgileri veriyor: “Reçetesiz olarak satıldığından, ilacı kullanan hastalar arasında şiddetli bir toksisite artışı vardı. Bu ilaç, şiddetli karaciğer yetmezliği, akut pankreas yetmezliği ve akut böbrek yetmezliği ile ilişkilendirilmiştir. Orlistat, yağın vücut tarafından absorbe edilmesini bağırsak kanalında önlemektedir. Bu ilacın vücut tarafından absorbe edilmeyerek bağırsakta kaldığı genel olarak kabul edilmektedir.” [1]

 

Kaynak: [1]

Uyarı! Sağlıkla ilgili makaleler, sadece bilgi verme amaçlıdır. Doktora danışmadan bitkisel veya kimyasal ilaçlar kullanmayınız.

15 Comments
 1. sudenaz 1 sene ago
  Reply

  thincal zayıflama hapı kullanarak 90 kg ağırlıktan 78 kg ağırlığa ulaştım. Diyetti yemek kısmaktı hiç bir sorun yok neden biliyor musunuz arkadaşlar
  çünkü bu ilaç yyediğiniz besinlerin yağını 1/3 oranında direk atmanızı sağlıyor . İç çamaşırlarınız biraz yağlanıyor ama 6 ay kullanın 40 kg bile verebilirsiniz.

  • Damla 10 ay ago
   Reply

   Merhaba ben 40 gündür kullanıyorum ama 1 kilo bile veremedim Yani ekmek fln yiyorum bide işim masa başı o yüzden mi gitmiyor acaba kilo yada nasıl verebilirim

   • Enerji Mühendisliği 10 ay ago
    Reply

    yorum

   • Enerji Mühendisliği 10 ay ago
    Reply

    Damla merhaba ben de bunu kullandım yaklaşık bir ay faydasını gördüm ama sonra ne olduysa 5 gram bile veremedim. Tek çıkar yol boğazdan kısmak yoksa ilaçla olmayacağına inanıyorum. Boğazdan kısmak ve ekmeği -şeekri ve yağı sadece 1 ay kesip günde de 40 dk yürümek eminim kilo verdirecektir. Ben 10 gündür günde 5 km yürümeye başladım hafiflediğimi gördüm

 2. Semih 1 sene ago
  Reply

  ben de 44 yaşındayım bir türlü kilo veremiyordum en son zayıflama hapları almak yerine doktora gitmeyi düşündüm. Nihayet endokrin uzmanı halime acıdı ve baa acilen kilo vermem gerektiğini söyledi hayat kalitem düşmüştü peki ama Thincal zayıflama hapı ile nasıl kilo verecektim? Elbette inanmadım ama yine de 2 kutu hapı kullanmaya söz verdim kendi kendime.
  arkadaş bir eve gittim ve hapı aldıktan sonra 2-3 saat geçti ki resmen yağ çıkarıyorum. İdrar bile yağlı anladım ki bu işte iyi bir şeyler var. O halde kullanmaya devam dedim. Meğer yağın emilimini kesiyormuş hani vardır ya bazı tipler, 3 porsiyon yer hala bir deri bir kemik adeta 2 teneke de mıçarlar. ama obezlerin böyle bir şansı yok. Neyse ki baktım günde 3-4 kez tuvalete çıkabiliyorum dışkı rahat eahat çıkıyor. İlacı sonuna kadar kullanmaya karar verdim şimdi bir ay geçti bakıyorum 8 kg vermişim. Bu kiloyu vermem mümkün bile değildi ama neyse ki Thincal ilacı ile mutlu sona kavuşuyorum galiba…

 3. seher 1 sene ago
  Reply

  thincal zayıflama hapları bana çok iyi geldi 110 kilodan 95 kiloya indim hemde iki ay içinde bu haplar zayıflamak için çok iyi haplar

 4. melek 1 sene ago
  Reply

  bende bu thincal haplarından kullandım ve gerçekten çok faydalı oldu. 2 ay içinde bütün kilolarımdan kurtuldum.

 5. Esra 1 sene ago
  Reply

  merhaba
  ben de Thincal zayıflama hapı kullandım. Aslında buna zayıflama hapı demeyelim de çünkü doktor tavsiyesi ile alıyoruz. Thincal zayıflama hapı olarak biliniyor ancak aslında bağırsaklarda yağ emmeyi kesiyo. Böylece siz yediklerinizi yani yağları dışarı dışkı ile atıyorsunuz. Bu çok güzel bir şey olmalı. Thincal zayıflama hapı ile birlikte ben 2 haftada 4 kg verdim. Eğer 2 hafta daha kullansam ve 4 kg daha versem dünyalar benim olacak…

 6. Fevzi 1 sene ago
  Reply

  Arkadaş bu neydi yaaa nimet nimet. Ben yıllardır bakkalım ve işim gereği oturuyorum. Oturdukça gofretti çikolata idi derken her şeyi yer hale geldim tabi ki kilo aldım ama veremedim de. Bu ilaç son çare oldu. Ben kilo verdikçe artık yürüyüşe de çıktım günde 1.5 saat yürüdüm. Baktım hafta hafta kısım kısım eriyorum. Eridikçe yürüdüm yürüdükçe eridim.
  ama günde 3 lt su tüketmeye başladım boğazım kuruyor. Neyse maraton sonunda ben 3 ayda 15 kg vermeyi başardım. Kiloları 5 yılda almıştım. Artık doktor onayı almadan hiç bir ilaç ya da zayıflama hapı kullanmayacağım ama thincal reçete edilirse korkmadan kullanacağm.

 7. banu 1 sene ago
  Reply

  Ben thincal haplarını kullandım ve çok memnun kaldım. gerçekten fazla kilolarımdan kurtuldum. Kilolarım yüzünden akşam gözüme uyku girmiyordu ama thincal hapları sayesinde kendimi rahatlamış ve huzur içinde hissediyorum.

 8. selin 1 sene ago
  Reply

  Bu zayıflama hapları sayesinde kendimi çok rahat hissediyorum. Ayrıca fazla olan kilolarımdan da kurtulmuş oldum thincal hapları sayesinde bütün fazla olan kilolarımdan kurtulmuş oldum iyi ki bu hapları içmişim.Yoksa fazla olan kilolarımdan asla ve asla kurtulamazdım.

 9. selma 1 sene ago
  Reply

  thincal haplarını kullandığım için çok mutluyum iyi ki bu zayıflama haplarını kullanmışım kendimi o kadar rahat hissediyorum ki fazla kilolarımdan da kurtulmuş oldum. iyi ki bu hapları içtim.

 10. Şeyma34 1 sene ago
  Reply

  ben de thical kullanıyorum yaklaşık 2 ay oldu. Thincal zayıflama hapı kullandığım ilk hafta çok iyi sonuç aldım. Eskiden 2 günde bir tuvalete giderdim ilk hafta günde 3 kez gitmeye başladım yani kabızlık gitti. Ancak bir ay bitince sanki eski etkisi kalmadı. Thincal şişlik ve kabızlığı gidermek için birebir ama kilo verdireceğini sanmam. Ben henüz kilo veremedim. İlk hafta iç çamaşırda sanki ayçiçek yağı gibi lekeler gördüm. Yağ emilimini azaltması çok iyi.

 11. Naci 1 sene ago
  Reply

  Ben de obeziteden müzdarip biriyim. Kilo vermek için Endokrin uzmanına gittim. Bana bu ilacı reçete etti. Ancak 2 aydır kullanıyorum. Gaz -şişkinlik hazımsızlık bitti ama bir gram kilo veremedim 2 kg da aldım. İşin sırrı yemeği kökten kesmek arkadaşlar. İlaçlarla bir ilerleme olmaz bence…

 12. Faruk 4 ay ago
  Reply

  Ben de kullandım ilk bir kaç gün thincal zayıflama hapı işe yaradı ama sonrasında bir faydasını görmedim. Yani kilo vermedim. doktor da bana diyet yapmamı söyledi , diyet yapacaksam zaten kilo verebiilirim, hapa ne gerek var ?

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like