Wifi Şifre Kırma

 

Dumpper ve Jumpstart  programını duydunuz mu? Wifi şifre kırıcı program olarak  kullanılan Dumpper ve Jumpstart   programı  özellikle son zamanlarda çok sık kullanılmaya başlandı. Ancak biz bu programı güvenliğinizi sağlamak amacıyla tanıtıyoruz. Wifi şifre kırıcı programlar arasında en pratik program olan Dumpper ve Jumpstart  programı öyle yüksek bir kodlama bilgisi istemiyor. Program çok basit bir program ve kurulumu da 1-2 dakika zaman alıyor. Bu programı başkalarının şifrelerini kırmak için değil  kendi modeminizin şifresini kırmak için deneme ve açık bulma amacıyla kullanın. Böylece açıklarınızı görebilir ve maskeleyebilirsiniz.

 

Binlerce wifi şifre kırma hikayeleri masalın ötesine geçemedi ancak Dumpper ve Jumpstart  programı için aynı şeyi söylemek zor… Bu program şifre affetmiyor hem kapladığı alan küçük hem de bir wifi adaptör ile çevredeki modemleri tarıyor.  Tarıyor ve ardından kendi hafızasındaki bir takım list’lerle şifreyi çözüyor. WPA ve WPA2 şifrelerini de kıran bu program eski WEP ( rakamlardan oluşan şifreler) şifreleme ile korunan modemlerin şifresini kıran programlardan çok daha üstün. O işi de Beini 2.0 programı yapıyordu. Çin üretimi bir şifre kırıcı program olan Beini 2.0 bir DVD ye boot ediliyor ardından bilgisayarı bu boot ile açıyorsunuz. Ardından Linux platformunda tarama yapıyor. WEP şifreleri kırmak için usta bir program olduğunu söyleyebiliriz ancak WPA ve WPA2 gibi programlarda hem rakam hem de harf ve özel karakterler varsa wifi şifre kırma neredeyse imkansız oluyor.

 

Dumpper ve Jumpstart 

 

 

Bu wi-fi şifre kırıcı program bazı modemlerin güvenlik zaaflarından yararlanarak şifre kırıyor. VPS pini açık olan tüm modemlerde şifre kırılabiliyor. İsterseniz hard ve rakam kombinasyonunu deneyin yine de şifre kırılabilir. O yüzden modem güvenliğini sağlamak için VPS pin koruması sağlamanız gerekir. Kendi modemimin şifresini kırması için denediğim Dumpper ve Jumpstart  wifi şifre kırıcı program 2 dakika içinde şifre kırmayı başardı. Ben de modem ayarlarından VPS pin maskeleme yaptım. Böylece şifre kırılamadı. Ancak bu güvenliği sağlamayan modemlerde şifre kırıcı program hemen iş görüyor. Ayrıca android ortamda da eski şifreleri kırabilen bir program daha var. O da Wi-Fi Map programıdır.

 

 

Dumpper ve Jumpstart,  wifi şifre kırıcı, şife kırma, wifi şifre kırma programı, Beini 2.0

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like