Wifi Şifre Kırma

 

Wifi şifre kırıcı program etrafınızdaki kablosuz ağları görmenizi ve bu ağların şifrelerini kırmanızı sağlayan programlardır. Dumpper ve Jumpstart  programını duymuş olmanız lazım. Wifi şifre kırıcı program olarak kullanılan Dumpper ve Jumpstart   programı kendini güncelleyerek sürekli yenileniyor. Wi-fi şifre kırmak bilindiği gibi yasal değildir ve kul hakkına da girer. Çünkü karşı tarafın izni olmadan onun ağlarına giriyor ve onun internetini kullanıyor olursunuz. Kendi ağınızın güvenliğini sağlamanız için ve açıklarınızı kapatmanız için bu tür programlardan haberdar olmanız ve nasıl kullanıldıklarını bilmenizde yarar var.

 

Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır

 

Birçok wifi şifre kırıcı program artık android ortamlarda da yazılmaya başlandı özellikle son zamanlarda bu tür programlar çok sık kullanılmaya başlandı. Android yazılımları yazmak ve Google ortamında indirmeye hazır hale getirmek çok kolay olduğu için mobil yazılımcıların sayısı milyonları buluyor. Oyundan tutun hesap makinesine; her alanda yazılımı bulabiliyorsunuz. Yazılımlar telefonunuza inince yayınlanan reklamlara da katlanmanız gerekir. Zaten gelirler de reklamlar üzerinden sağlanır. Wifi şifre kırıcı programlar arasında en iş gören program olan Dumpper ve Jumpstart  programı kullanıcı cephesinde öyle yüksek bir kodlama bilgisi istemiyor. Program çok basit bir programdır ve kurulumu da bir kaç dakika zaman alıyor. Bu programı başkalarının şifrelerini kırmak için değil, sadece kendi modeminizin şifresini kırmak için deneme ve açık bulma amacıyla kullanmanızı öneriyoruz. Böylece açıklarınızı görebilir ve maskeleyebilirsiniz.

Dumpper ve Jumpstart  programı  sıradan bir şifre kırıcı değil önlem alınması gereken bir program…

 

Bir wifi adaptör ile çevredeki modemleri tarıyor  ve ardından kendi hafızasındaki bir takım Word list’lerle şifreyi çözüyor. WPA ve WPA2 şifrelerini de kıran bu program eski WEP  şifreleme sistemi ile  korunan modemlerin şifresini kıran programlardan çok daha üstün yeteneklere sahip. Programın ara yüzü İspanyolca… WEP şifreleme sistemi sadece rakamlardan oluşmaktadır bu tür şifreler artık modemlerde kullanılmıyor eskiden bu tür şifreler için Beini 2.0 programı kullanılıyordu.

Wifi şifre kırma  işi WPA şifreleme sistemi ile zorlaştı. Hatta neredeyse imkansız hale gelirken bu İspanyol program çıktı karşımıza…

 

Kablosuz Modem Güvenliği

 

 

 

Program wi-fi şifre kırıcı program bazı modemlerin güvenlik zaaflarından yararlanarak şifre kırıyor ama her modemi kıramıyor. VPS pini açık olan tüm modemlerde şifre kırılabiliyor. İsterseniz harf ve rakam kombinasyonunu deneyin yine de şifre kırılabilir. O nedenle kendi modeminizin güvenliğini arttırmak için yapabileceğiniz birkaç önemli uygulamayı anlatayım. Önce şifrelerinizi harf rakam ve özel karakterlerden seçin. Ardından  MAC adreslerini sınırlayın. Yani kimler bağlanacaksa onların MAC adreslerine izin verin, diğer tüm MAC adreslerine erişimi kapatın. Her modemde bu tür özellikler vardır. Şifre kırılsa dahi MAC izni olmadığı için internetiniz izinsiz kullanılamaz.

 

 

 

Dumpper ve Jumpstart,  wifi şifre kırıcı, şife kırma, wifi şifre kırma programı, Beini 2.0

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like