Donanım

Modem şifresi Nasıl Değişir| Kablosuz Şifre Değiştirme

 

Modem şifresi Nasıl Değişir| Kablosuz Şifre Değiştirme

 

Türk Telekom modemlerinde modem ara yüzü giriş kısmı vardır. İnternette Browser arama sekmesine 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 yazarsanız modem arayüzü gelir. Modem şifresi değiştirme işlemi için giriş kısmına Admin şifre kısmına ttnet yazmanız gerekebilir. Daha sonra bu şifreyi de değiştirmeniz gerekir. Fakat menüde kablosuz sekmesini göreceksiniz.

Kablosuz Modem Ayarları

Kablosuz sekmesine tıklarsanız ayarları yapabilirsiniz. Yapacağınız şifreleme WEP ya da WPA veya WPA2 olabilir. Şifrenizi ve modem adını değiştirebilirsiniz. Modem şifresini değiştirmek kablosuz şifre değiştirmek için resimlere bakabilirsiniz. Tüm modemlerde bu menü değişebilir ancak menülerin hepsi de aynı işleme tabi tutulabilir. Ayrıca modem kablosuz şifre değiştirme ve modem şifresi değiştirme yeterli değildir. Güvenlik için en iyi yol MAC filtreleme işlemidir. Bunun için çevrenizde izin verdiğiniz cihazlar modeme bağlanabilirler.

Resimlerin üzerini tıklayın. Resimler Gerçek boyutta görünür.

 

MAC Adresi Ayarları

MAC adresi ayarları modem güvenliği açısından çok önemli ayarlardır. Bu ayarlar modem güvenliği sağlar. Sizin istemediğiniz insanlar kablosuz modeme bağlanamazlar. Şifreniz ne kadar karmaşık olursa olsun yine de modem şifresi kırma gerçekleşebilir.

 

 

Modem şifresi kırma, MAC adresi ayarları, modem şifre ayarı, kablosuz şifre ayarı

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like