Teknoloji Haberleri

Eski Telefonları Atmayın

Eski Telefonları Atmayın

 Teknoloji haberleri kategorimizde bu gün başka bir teknoloji haberi var.Bir zamanlar herkesin elinde bulunan en teknolojik haberleşme araçları olan; fakat günümüzde çöpte bulsanız almayacağınız eski tip telefonların içinde altın bulunduğunu biliyor muydunuz?

Öyle ki eski nesil cep telefonları şimdilerde daha değişik amaçlar için kullanılıyorlar. Bu eski telefonlar toplanıyor ve bileşenlerine yeniden ayrılıyor. Sonra da bu bileşenler, yeni elektronik devre elemanlarına dönüştürülüyor. Yine cep telefonu olarak üretiliyorlar. Eski cep telefonlarını parçalama ve işleme yöntemleri çok farklı uzak doğu ülkelerinde, farklı işlemlerden geçirilerek yapılıyor.

 

Eski Telefonlarda Altın

Bu telefonların içinde, altın, gümüş ve bakır gibi maddeler var. Başta Japonya, Çin, Almanya ve Kore olmak üzere; tüm elektronik devi ülkelerde bu telefonlar yeniden işleniyor. Eski telefonların içindeki altın oranına bakıldığında, 14000 adet telefonda 4 kg altın bulunuyor. Ayrıca 6 kg gümüş ve bakır elde ediliyor. 14000 adet telefonun ağırlığı ise 2 tonu buluyor.

 

 

 

 Teknoloji haberleri,cep telefonları,Eski Telefonlarda Altın

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like