Biyogaz Su Tuzağı

Biyogaz Su Tuzağı

 

Su tuzağı Biyogaz için en önemli sistemlerden biridir. Amatör biyogaz tesisi kurmak isteyenler için biyogaz su tuzağı , oluşan gazın geri dönmesini ve tanka alevin girip patlamaya yol açmasını önlüyor. Peki ama su tuzağı biyogaz sadece bu işe mi yarıyor? hayır! Biyogaz su tuzağı saf metan gazı elde etmenizi ve daha mavi ve saf alev elde etmenize de yardım ediyor.

 

 

 

Su tuzağı kapalı bir kutudur. Ana reaktörden gelen gazın bu kutuya alttan bağlanması gerekir. Bu arada kutu yarıya kadar suyla dolu olmalıdır. Ana tanktan gelen gaz, kabarcıklar olarak suyun yüzeyine çıkar. Üstte hapsolur. Şimdi bu gazın tahliyesi için de bir hat ( hava borusu) koymakla işimiz biter. Basitçe yarısı su ile dolu bir kap, kabın kapalı sistemi içine giren bir kısa hortum bir de dibe inen hortum yerleştirilecek. Suya giren yani dibe inen hortum; ana gaz tankından gelen hortumdur. Bu hortumun önünde bir vana da olmalıdır. Kullanılacak gaz hortumu ise suya değmeden sadece gazın olduğu bölüme kadar uzanacaktır. Böylece su tuzağı biyogaz sisteminiz hazır olacak. Güven içinde, biyogaz tesisinizi faaliyete geçirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

yazan : Enerji Mühendisi

Su tuzağı Biyogaz, Biyogaz su tuzağı,Amatör biyogaz, biyogaz

 

 

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Biyogaz Su Tuzağı” için bir yorum

 • 27 Şubat 2018 tarihinde, saat 08:50
  Permalink

  selam
  Ben Özbekistan’lıım. 5-10 inek için bir biyogaz sistemine ihtiyacım var. Ülkemdeki çiftçilerle çalışıyorum. Özbekistan’da bir şirket olan “GRAND CHORVA HOW” LLC’ye yatırım yapıyorum. Şirketim inek tarlaları ile çalışır ve YouTube’da 5-10 kişinin biyogaz sistemi hakkında bilgi sahibi olurum. Eşiniz olmaya ve biyogaz sisteminizi satmaya hazırlanıyorum. lütfen bana ulaşın veya bana küçük inek çiftlikleri için biyogaz projeleri üreten şirketi gönderin.
  beat regards, SAIDAKHROR

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.