Bilim Ölümsüzlüğü Bulamıyor

Bilim Ölümsüzlüğü Bulamıyor

 

 

İnsanların büyüklü küçüklü tüm korkularının altında saklı bulunan ölüm korkusudur. İnsanlığın en büyük özlemi ise ölümsüz olmak ve sonsuza kadar yaşamaktır. Dikkat edilirse, yaş kaç olursa olsun, enerji azalmakla beraber, insan ruhu iç yaşlanmaz. Ona her türlü maddi imkanlar sunulduğunda ve mutlu bir aileye sahip olduğunda kişisonsuza kadar yaşamayı arzular. Bu özlem ve iç güdü nereden geliyor?

 

 

 

 

 

İnsan ölümsüz olmaya odaklıdır. Fakat bedeni ölümlü olmaya mahkumdur. Kendini, bedeni ile özdeş hale getiren; yani ben bedenim! diye düşünen ve buna inanan her insan ikilem içinde debelenir. Ruh ölümsüz ancak beden ölümlüdür. Ruh idrak kapasitesini zorlamadığında, elindeki tek şey madde dünyası olabiliyor. Dertleri olsa bile insan hayatı sever. Hayatın güzellikleri çok fazladır. Her zaman daha iyi yaşama olan bir inanç vardır. Bu gün belki hiç bir şey yolunda değildir ancak X yıl sonra her şey çok güzel olacaktır diye düşünür. Mezarlıklar, böyle düşünen insanlarla doludur. Ölüm bir anda, haber vermeden gelir ve ruh çekilir. 

 

 

 

 

Pekiyi neden ölüyoruz?

 

İnsanlık, ölümü yenmek için bir çok yol denedi. Kendini donduran insanlar bir yanda, insan klonlamaya yeltenenler diğer yanda, arızalanan  organını değiştirenler bir başka yanda bilim de harıl harıl çalışarak bir başka yandan ölümü alt etmeye çalışıyor. Ancak nafile…
Ölüyoruz çünkü bedenimizi meydana getiren üm hücrelerin genlerinde bu program var. Daha doğmadan genlerimizde programlı olan bilgiler var. Bu bilgiler ileride hangi hastalıklara yakalanabileceğimizi ve ne kadar daha yaşayabileceğimizin bilgisi kapsar. Bilim bunu bulmayı başardı. Ancak programı değiştirmek için bir kaç bin yıl daha uğraşacak. Sonuç ne mi olacak? Yine ölüme çare bulunamayacak. Bizleri yaşlanmaya zorlayan genleri tespit eden Johannes Gutenberg Üniversitesi araştırmacıları bu genleri kapatmak iptal etmek için girişimde bulunulabileceğini ifade ediyorlar. solucanlarda bunu denemişler ve onların ömürlerinde uzama olmuş.

 

 

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.