Sağlık & Güzellik ve Kadın

Accupressur Tekniklerinin Gizemini Keşfedin

Accupressur Tekniklerinin Gizemini Keşfedin

Vücudumuzda çok gizli kilit noktalar mevcuttur, bu noktalara parmak ucuyla basınç uygulayarak birçok fiziksel rahatsızlığı gidermek mümkündür. Nitekim eski Çin tıbbı 5000 yıl öncesinden bu teknikleri uygulayarak insanlara fiziksel rahatlık sağlamıştır. Çin’den gelen bu eski yöntemi uygulayarak sizde fiziksel manada birçok rahatsızlığı giderebilirsiniz. Bu makalemizde accupressur  nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Öncelikle accupressur  kavramını iyi anlamamız gerekiyor. Bu bir nevi Asya kökenli terapidir, vücut üzerindeki bazı noktalara basınç yapılarak bazı enerjilerin uyandırılması sistemidir. Bu alanlar uyarıldığında başka noktalardaki gerginliği ortadan kaldırmaktadır işin temel esprisi budur. Vücudumuzun prana  akışındaki enerji akışındaki dengesizlikleri gidermenin en iyi yolu accupressur tedavisidir. Enerjinin tıkandığı noktaları açmak için yine bu yöntemler kullanılmaktadır en yaygın kullanım alanlarına baktığımızda boyun ağrısı sırt ağrısı ve baş ağrılarının giderilmesi için, mide bulantıları yorgunluk kusma fiziksel stres zihinsel stres hatta bağımlılığın giderilmesi gibi konularda akupunktur ve accupressur  derin gevşeme sağlayarak gerilimi yok eder ve size yardımcı olur. Accupressur  yönteminin vücudumuz üzerindeki iyileştirici etkilerini birçok uzman kabul etmektedir. Fakat bu masaj terapisini yapacak olan uygulayıcıların çok iyi bir eğitimden geçmesi gerekmektedir. Çünkü vücudumuzdaki her noktanın bir kilit nokta olacağını ve başka noktalara etkileyebileceğini unutmamak lazımdır, teknikler vücut üzerinde denendiğinde kümülatif bir etkiye sahiptirler uyguladığınız basıncı noktalarını her değiştirdiğinizde vücudunuz dengelenecektir. Bazı insanlarda bu yöntemin sonuçları hemen görülmektedir bazı insanlarda ise birkaç seans sonrasında faydalar ortaya çıkar.

 

  • Ensede GB20 adı verilen 2 nokta vardır. Bu noktalara basınç uyguladığınızda ki ayrıca, Feng Chi olarak da adlandırılan bu yöntemle Safra kesesi baş ağrısı, migren, göz bulanıklığı veya yorgunluk, düşük enerji ve soğuk algınlığı veya grip belirtileri için tavsiye edilir.
  • Sırt tarafında boynun bittiği 2 karşılıklı nokta: Ayrıca Jian Jing olarak adlandırılan bu noktalar Safra kesesi ağrısı, boyun sertliği, omuz gerginliği ve baş ağrılarını tedavi etmek için yaygın olarak kullanılır.
  • Baş parmakla işaret parmağı arasındaki noktalar İnce bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir, yaygın olarak stres, yüz ağrısı, baş ağrısı, diş ağrısı ve boyun ağrısı için kullanılır. Bu alana günde 10 dakika masaj yaptırın.
  • Ayaklarınızın başparmağından 5 cm geride ikinci parmak hizasındaki noktaya basınç uygularsanız, karaciğer hastalıkları, stres, bel ağrısı, yüksek tansiyon, adet krampları, bacak ağrısı, uykusuzluk ve endişe ortadan kalkar.
  • Bileğinizin iç tarafındaki tam ortada yer alan nokta masajla ovulursa bulantı, mide bulantısı, hareket hastalığı, karpal tünel sendromu ve baş ağrılarına veda edebilirsiniz.
  • Tam diz kapağınızın altındaki nokta da bir anahtardır. Bu noktaya masaj yaparsanız gastrointestinal rahatsızlık, bulantı, kusma, stres, bağışıklık sistemi zayıflığı ve yorgunluk bitecektir.

Ama bu yöntemleri her gün düzenli uygulayın.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like