Elektrik & Elektronik

Açgözlülüğün sınırı Var mı?

Aç gözlülüğün sınırı var mı? Bence yok. Günümüzde bir elektronik eşya mağazası gönüllülere; 100 saniyede mağazadan alabildiğin kadar eşya senin olsun! demiş. Adamımız yağma var deyip mağazaya F-16 hızıyla dalıyor ve gözüne kestirdiği en pahalı eşyaları üst üste yığıyor. 100 saniyeyi de içinden saymayı ihmal etmiyor. Hemen televizyona sarılıyor sonra Sony reyonuna giderek alabildiği kadar Sony Telefon alıyor. Sonra bitti mi?  biter mi? Sizce biter mi?

Bitmez!

Adamımız toplamaya devam ediyor. Koşucu elbisesini giymiş ve çok rahat hareket edebiliyor.  100 saniyede mağazadan ne alabiliyorsa alacak. Bu heyecanla ilgili ya da bu aç gözlülükle ilgili bir hikaye okumuştum. Rusya’da bir adama; yürüyebildiğin kadar yürü! Yürüdüğün kadar arazi sana verilecek deyince; tabi dikdörtgen bir alan turlayacak adamımız… Efendim adam yürüme değil , o yaşına bakmadan koşmaz mı? Var gücüyle koşmuş, koşmuş koşmuş…

Sonra ne mi olmuş?

Adam kalp krizinden yere yığılmış. Ona 2 metre arazi tahsis etmişler gömmek için…

Neyse biz mağazaya dönelim ve adamın hırsına tanık olalım: Adamımız 100 saniyede 49,550 Euro tutarında mal kapmış… Herkes alkışlıyor. İyi bir şey yapmış olmalı sanki… Valla ben mağaza sahibi olsam; Bu adama şunu derdim: Yooğğ yaaaaa!  Şaka yaptık olm  şaka… Deli misin nesin? Hadi bas git adamın asabını bozma…. ama bir tek eşya en fazla 2 eşya almış olsa; ulan afferim be…  Başka bir ihtiyacın varsa bonus olarak sana 200 sn daha veriyorum haydi dile benden ne dilersen… Derdim. Galiba… tok gözlülüğünün hediyesi derdim.

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like