Akıllı Televizyonlar 2016

Akıllı Televizyonlar 2016

Akıllı televizyonlarda son teknoloji ürünler fuarları süslüyor. Las Vegas teknoloji fuarında Samsung servis yazılım ve donanım güvenliğine sahip televizyonları piyasaya çıkarıyor. Smart Tv lerin beyni ekosistemle iletişime geçecek. Bu yıl tüm şirketler en güvendikleri model televizyonlarını fuarda tanıttılar. Çin kökenli firma LeTV geleceğin televizyonunu tanıttı. LETV  İşlemcisi çok kolay güncellenebiliyor. Panel Kalınlık ise 3.9 mm olarak en ince TV özelliğini taşıyor. En iyi televizyon modelleri 2016 modellerinde LG firması da çok iddialı bir firma olarak 4K televizyonlarını piyasaya sürdü.

4K için Yayın Yapan NetFlix

akilli-televizyon

NETFLİX firması 4K çözünürlüklü yayınları üstleniyor. Dünya genelinde milyonlarca abonesi olan bu platfom üzerinden yayınlar 4K kalitede yüksek çözünürlükte sunuluyor. Peki bunca firma arasında en iyi televizyon modeli hangi firmaya ait? LG en gerçekçi renklere sahip televizyonlarda iddialı. Netflix milyonlarca üyeye internet tabanında zaten erişiyor.  O nedenle 4K 8K çözünürlükte yayın almak zor değil. Uydu yayınları henüz HD kalitesinde devam ediyor.

SMART TV Rüzgarları

Binlerce farklı akıllı televizyonlar dünyada alıcı bulabiliyor. Panasonic ise HDR teknolojisini televizyonlarında kullanmaya başladı. İnsanlar 4K yayın meraklısı. Ancak bunun için Netflix üyeliği gerekiyor ki bu kadar yüksek çözünürlükte yayın izlemek bedava değil.

Teknolojinin hızlı gelişen ihtiyaçlar için TV teknolojisinin yeterli düzeyde gelişmediğini belirten uzmanlara göre 4K teknolojisi de henüz yeterli değil…

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.