Donanım

Android Telefonlarda Bilinmeyen Özellikler

Android Telefonlarda Bilinmeyen Özellikler

Android telefon ayarları  konulu yazımızda Android bilinmeyen özelliklere yer verdik. Android telefonlarda bilinmeyen birçok özellik var. Tabi bu özellikle bilinmediği için kullanılamıyor. Oysa hayatı çok kolaylaştıracak bir çok özellik bu telefonlarda kullanılmayı bekliyor. Bu özelliklerin neler olduğunu hep birlikte görelim.

Diyelim ki bir işiniz var ve her iki elinizi de o an için kullanamıyorsunuz. Ama aksilik bu ya cep telefonunuza bir çağrı geldi ve cevap vermek zorundasınız. İşte bu durumda cevap verebileceğiniz bir yol var. Hem de kafanızla cep telefon işaretçisini sağa sola yukarı aşağı çekebileceğiniz bir yöntem var. Sadece bir yazılım indirmeniz yeterli. Yazılımın adı Eva Facial Mouse programıdır. Program tamamen ücretizdir. Göz hareketlerinizle tablet ve akıllı cep telefonlarını kontrol edebilirsiniz.

Google den mükemmel bir oyun

Google oyunu tüm Android 2.3 ve sonrası sürümlerde gizli olarak bulunuyor. Ayarlar ve telefon hakkında menüsüne hızlıca dokunun ve arada gelen görüntüyü kaçırmadan tekrar hızlıca görüntüye dokunun. Aradaki görüntüyü kaçırırsanız oyun gelmeyecektir.

Telefonunuzu Modem Olarak Kullanabilirsiniz

 

Tüm Android telefonlar modem olarak kullanılabilir. Bunun için sadece küçük bir ayar yapmanız gerekir. Telefonu modem olarak kullanmak isteyenler için Ayarlar>taşınabilir>hotspot> taşınabilir WLAN hotspot seçilir ve gittiğiniz her yerde telefonunuzu modem olarak kullanabilirsiniz. Kablosuz olarak bilgisayarlara internet dağıtabilirsiniz. Gittiğiniz hiçbir yerde internetsiz kalmamak için çok iyi bir çözüm…

 

Telefonun Ara yüzünü Misafirlere Açın

 

Misafir modu tüm Android telefonlarda vardır. Gizli bilgilerinizi kimsenin görmesini istemiyor olabilirsiniz.  Fakat telefonu bir başkasına vermek durumunda kaldığınızda yapacağınız iş Ayarlardan ekle > misafir modunu açmak olacaktır. Misafirin erişebileceği tüm klasörlere siz istediğiniz gibi izin verebilirsiniz.

 

Telefonu modem olarak kullanmak, Android telefonlar, Eva Facial Mouse, Android telefon ayarları

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like