Apple İPhone 8 İncelemesi

En yüksek seviye telefon modelleri arasındaki yerini koruyan Apple İPhone 8 telefon, 4,7 inç ekran boyutuna sahip, 750 x 1334 ekran çözünürlüğe sahip. 12 MP arka kamera ve 7 MP ön kamerası bulunan telefon, Apple A11 biyonik 8 çekirdekli işlemci kullanıyor. Ağırlığı 148 gram olan telefon su ve toz geçirmez bir model olarak IP 67 sertifikası almış.

 

Parmak izi okuyucu özelliği olan telefon, iOS 11.x işletim sistemini kullanıyor. Telefonda Basınca duyarlı, Oleofobik kaplama, Çizilmeye karşı dayanıklı cam, Ortam ışığı sensörü, Yakınlık sensörü özellikleri de bulunuyor. Ayrıca Safir kristal lens kapağı, Optik görüntü sabitleme, Otomatik odaklama, Arkadan aydınlatmalı sensör (BSI) özellikleri de bu telefon modeline has özelliklerdir.

 

Grafik işlemci olarak Apple 3 çekirdekli GPU kullanan telefonun RAM desteği 2 GB. Dahili alanı 256 GB olan telefon 1821 mAH batarya ile besleniyor. 14 saat konuşma süresi imkanı veren telefonda 40 saat müzik çalabiliyorsunuz. 13 saat de video oynatabiliyorsunuz. Kablosuz ekran paylaşımı özelliği de bulunan telefon, vmeölçer, Jiroskop, Pusula, Barometre özelliklerine sahip.

Apple İPhone 8 Aksesuarları

 

Aydınlatma konnektörü olan EarPods, Yıldırımdan 3,5 saate kadar kulaklık jakı adaptörü, Yıldırımdan USB’ye Kablo, USB Güç Adaptörü, Dokümantasyon aksesuarlar arasında bulunuyor.

 

Apple İPhone 8 Eksikleri

Tescilli USB konnektörü yok, ayrıca 326 ppi piksel yoğunluğu oldukça düşük

 

Apple İPhone 8 Artıları

Kablosuz şarj özelliği ve tabi kolay kavranır küçük boyutları avantajları arasında yer alıyor.

İPhone 8, iPhone 7’nin devamı niteliğinde bir telefondur ancak donanım geliştirmeleri, kamera geliştirmeleri, Apple’ın True Tone teknolojisine sahip bir ekran ve yeni daha hızlı Apple A11 Bionic sistem çipi dahil olmak üzere yükseltmelerini gözardı etmemek gerekiyor. Özelliklerine Kablosuz şarjın eklenmesi, metal muhafazanın bir cam arkası ve yanlardaki metal bir çerçeveyle değiştirilmesi için gerekli kılmıştır. Daha önce olduğu gibi, iPhone 8 suya dayanıklı ve stereo ses sunuyor. iOS 11, artırılmış gerçeklik uygulamalarını, yeniden tasarlanmış App Store’u, yeni bir Control Center düzenini ve bir dizi UI iyileştirme özelliklerini barındırıyor.

Apple İPhone 8 Fiyatı

Amerika da Apple İPhone 8 fiyatı 700 dolar olarak belirlenmiş.

 

 

Apple iPhone 8 İncelemesi, apple İphone 8 özellikleri, iphone 8 fiyatı

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like