Aspir Yağı Faydaları

Aspir yağı birçok yararı ve zararı olabilen bir yağdır. Aspir yağı zayıflama, saçlarla ilgili dökülme beyazlama sorunlarının çözümü ve kabızlık rahatsızlığına iyi geldiği söylenir.

 

Aspir yağı nedir

 

Hem dikenli hem dikensiz çeşitleri olan aspir bitkisinden elde edilen yağdır. Akdeniz orta Asya ve Afrika’da yetişebilmektedir. Aspir yağı boya sanayisinde de kullanılır.

 

Aspir yağı faydaları nelerdir

Aspir yağı yararlı asit içeriği ile bilinir ki bir çok faydalı yağ arasından omega yağ asitleri ve linoleik asit içermektedir. söylentilere göre kolesterole de iyi geliyor. Çeşitli kalp hastalıklarının önlenmesinde de rol oynuyor. Çeşitli damar sertliklerini de önlüyor.

 

Aspir yağı zararları nelerdir

 Aspir yağı zararları denilince hemen akla aşırı tüketimden kaynaklı zararlar ve alerji gelmelidir. Kan basıncını ( tansiyonu) aşırı indiren bir yağdır. Çok tüketilirse ishal de yapabilir.

 

Aspir yağı nasıl kullanılır

Tüm özel yağların kullanımında olduğu gibi, aspir yağı da sabah aç karnına bir çay kaşığı içilmek sureti ile kullanılır.

 

Aspir yağı zayıflatır mı

 

Tek başına zayıflatmaz. Hatta hiç bir yağ tek başına zayıflatamaz. Bununla beraber çok spor yapmak ve çok az yemek gerekiyor. E zaten çok az yiyip çok spor yaparsanız aspir yağına da gerek kalmaz.

 

 

 

Aspir Yağı Faydaları, aspir yağı nedir, Aspir yağı faydaları nelerdir, Aspir yağı zararları nelerdir, Aspir yağı nasıl kullanılır, Aspir yağı zayıflatır mı

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like