Donanım

Aspir Yağı Göbek yağlarını Eritiyor

Aspir Yağı Göbek yağlarını Eritiyor

Yakın tarihli bir araştırma,  bu yağın göbek yağını azalttığını ve kilo vermekte etkili olduğunu göstermiştir. Pekiyi, aspir yağı gerçekten faydalı mıdır ?  Faydalı olup olmadığını öğrenelim.

Aspir yağı faydaları

Obezite, son yıllarda ABD’de olağanüstü bir sorun haline gelmiştir. Çeşitli hastalıklar ve rahatsızlıklar obezite sorunundan kaynaklanmaktadır. Neyse ki insanlar bu sorunun üstesinden gelmek için çözüm arıyorlar. Diyet değişiklikleri ve egzersizleri, kilo vermenin en doğal yoludur. İnsanlar yağlı, önemsiz yiyecekler için daha sağlıklı yollar arıyor. Günümüzde, aspir yağı, çeşitli sağlık yararları nedeniyle yaygın olarak bir pişirme yağı olarak kullanılır. Aspir yağının en önemli sağlık yararı göbek yağının azaltılmasıdır.

Aspir yağı göbek yağlarını eritiyor

Görünmeyen karın yağları hem erkekler ve kadınlar arasında önemli bir konudur ve sorundur. Genellikle postmenopozal kadınlarda ve orta yaşlı erkeklerde görülür. Midenin etrafında toplanmasının çeşitli nedenleri vardır. Kadınlarda, hormonlar çoğunlukla karın bölgesinde yağ birikiminden sorumludur. Benzer şekilde, önemsiz gıdalar, kızartılmış ve işlenmiş gıdalar tüketimi de midede yağ birikimine yol açar. Tekli doymamış yağlar genellikle midede yağ katmanlarının sorumlusu sayılır. Normal yemek yağı bu tekli doymamış yağların mükemmel bir kaynağıdır. Dolayısıyla, bu yağı yıllarca sindirmek, karnın etrafında yağ biriktirmeye neden olur. Aspir yağı normal bir pişirme yağı olarak kullanılabileceği gibi karın bölgesindeki yağları eritmek için de kullanılabilir.

Aspir yağı, aspir bitkisinin tohumlarından ekstrakte edilen bir bitkisel yağ türüdür. Aspir bitkisinin çiçek başına yaklaşık 20 tohumu vardır. Renksiz ve kokusuz bir yağdır. Aspir yağı oleik asit açısından zengin (tekli doymamış yağ asidi) ve linoleik asit (çoklu doymamış yağ asidi) olmak üzere iki çeşittir. Söylemeye gerek yok, göbekle yağ düşürmeyi hedeflemek isterseniz linoleik asit işinize yarayacaktır. Membranlı aspir yağı en yüksek miktarda linoleik asit içerir. Ayrıca, aspir yağı, omega-6 esansiyel yağ asitleri, E vitamini, fitosteroller vb. Gibi pek çok besleyici içerir. Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri, LDL kolestrol düzeyini (kötü) ve kan düzeylerini düşürmede son derece etkilidir Şeker seviyeleri. Aspir yağı ayrıca çoklu doymamış yağların varlığı nedeniyle kalp hastalıkları riskini de azaltır. Ayrıca, normalde aspir yağı tüketimi saçınıza parlaklık katar ve cildinizi sağlıklı hale getirir.

Aspir Yağı nasıl kilo verdirir

Aspir yağı ve böylece vücuttaki yağ birikimini engelleyerek, vücudun metabolizmasını arttırdığı bilinmektedir. Yağ asitlerinin katabolizmasına yardımcı olan adiponektin adlı bir hormon üretimini tetikler. Aspir yağı varlığında adiponektin üretimi normalden% 20’ye kadar yükselir. Böylece, yağ yakma süreci hızlanır ve sonunda kilo kaybına yol açar. Ayrıca yağ hücrelerinin işlevini de değiştirir, böylece yağ yakmaya değil de yağ yakmaya ve enerji bırakmaya eğilim gösterirler. Aspir, bir kişinin diyet veya egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan karın yağını azaltabilir. Dahası, aynı zamanda kas kütlesini arttırarak vücudu daha yalın ve güçlü yapar.

Uyarı! Sağlıkla ilgili makaleler, sadece bilgi verme amaçlıdır. Doktora danışmadan bitkisel veya kimyasal ilaçlar kullanmayınız.

ASPİR YAĞI HAKKINDA FARKLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN GİTSİN!

2 Comments
  1. Sefa Güler 2 sene ago
    Reply

    Hocam merhabalar sizinle bi konu hakkında görüşmek istiyorum sefa06guler@gmail.com‘dan benimle iletişime geçerseniz sevinirim.

  2. Zengi 2 sene ago
    Reply

    Aspir yağının faydaları ben de çok duydum ancak dikkatli kullanmak lazım paylaşım için teşekkürler

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like