Yaşam ve Sağlık

Aspir Yağı ile Kilo Vermek

Aspir Yağı ile Kilo Vermek

Aspir yağı nedir, aspir yağı faydaları nelerdir, aspir yağı zayıflatır mı, aspir yağı fiyatı hakkında bilgi vereceğimiz bu makalemizde, pek az bilinen Aspir yağının yine az bilinen  olası yararları hakkında da bilgi vereceğiz.

Aspir Yağı Nedir

Aspir yağı bitkisel bir yağ olarak aspir adı verilen bir bitkinin özünden yapılır. Bu yağın kandaki glikoz seviyelerini dengelediği bilinir.  Saç bakımında vazgeçilmez yağlardan biridir. Ayrıca aspir yağı ile kilo vermek de mümkündür.

 

 

Aspir Yağı Faydaları Nelerdir

Kalbi iyileştirdiği, kalp sağlığını idame ettirdiği, vücut direncini yükselttiği, kilo vermeye yardımcı bir yağ olduğu, içerdiği Omega 6 yağ asitleri sayesinde, kolesterol seviyesini dengelediği, felç inme kriz gibi ölümcül durumlara dur dediği rivayetler arasındadır. Bilimsel bir çalışma yapılarak bunlar ispat edilmiş değildir.  Fakat aspir yağı kimyasal içeriğine bakıldığında, bazı bileşiklerinin bazı hastalıklara ve cilde iyi geldiği söylenebilir. Cilt bakımında cildi canlandırıcı doğal etkisi olduğu söylenebilir.  İçerisinde Linoleik asit barındırır bu yüzden sivilce yara bere gibi ciltte istenmeyen oluşumları doğal olarak tedavi ettiği söylenir.

 

Aspir Yağı Zayıflatır mı

Tek çıkış noktası, metabolizma düzenleme etkisidir, yani kilo vermek için önce metabolizma işleyişi düzene sokulur. Bu sağlanırsa, bağırsaklar hızlı çalışırlar ve kilo verme olayı başlar. Aspir yağının bu etkisi olduğu savunuluyor.  Aspir yağı kilo verme ilişkisi nasıldır ?Aslında hiçbir yağ, insanı zayıflatmaz. Sadece şu özellikleri ile zayıflamaya yardımcı olabilirler:

  • Tok tutma
  • Metabolizmaya yardımcı olma
  • Enerji verme
  • Yararlı yağ asitleri ile kolesterole yardımcı olma
  • Vücut direncini arttırmak
  • Bağışıklık sistemine yardımcı olmak
  • Omega asitlerle yağ yakımını hızlandırmak

Aspir yağı Zararları

Aspir yağı çok tüketilirse, ishal ve aşırı tansiyon düşüşüne yol açabilir. Dozu ayarlamak kolay değildir, ancak uzman bir aktar, size deneme yanılma yolu ile dozlar önerebilir. Diğer zararları arasında bulantı kusma çeşitli alerjiler olabilir. Günde 1 tatlı kaşığından fazla alınması iyi olmayabilir.

 

Aspir Yağı fiyatı

Aspir yağının kilosu 70 TL dir ve faydaları görüldükçe fiyatı da artacaktır.

 

Aspir yağı kilo verme, Aspir Yağı fiyatı, Aspir Yağı Faydaları, Aspir Yağı Nedir, Aspir yağı Zararları

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like