Bilgisayar İşlemci Tavsiyesi

Bilgisayar İşlemci Tavsiyesi

Yeni Bir Masa Üstü PC Almak İstiyorsunuz ve hangi işlemcinin en iyisi olduğu konusunda bir fikriniz yoksa bu yazımızı okuyunuz. Masa üstü bilgisayarlarda oyun ve grafik performansı yüksek olmalıdır. Bilgisayarlarda en önemli faktör hızdır. Oyun oynarken ve çizim yaparken yeterince hızlı olmayan bir bilgisayar size işkence çektirir. İşte bu yüzden hızlı bir bilgisayar için hızlı işlemciler seçmeniz gerekir. Bilgisayarınızı sadece internette sörf yapmak yazı okumak ve yazı yazmak için alıyorsanız İ serisi işlemcilere gerek yok ancak çizim ve oyun söz konusu olunca büyük bir önem arz eder. Oyun ve grafik için İ serisi İntel işlemciler seçmeniz başınızın ağrımasını önler. Bilgisayar tavsiyesi olarak işlemci tavsiyesi önceliklidir.

Masaüstü Core i7 ve Masaüstü Core i5 işlemciler

İntelCore i7 Hyper-Threading ve Intel’in HD Graphics 530 çözümü dört çekirdeğe sahiptir. Core i5 ailesi Hyper-Threading olmadan dört çekirdekli işlemci kullanır. video ses görüntü kalitesi ve aynı anda bir çok karmaşık işlem için en az İ5 ve İ7 işlemci tercih etmeniz gerekir. Aksi halde beklediğiniz performansı alamazsınız. Çekirdek i5-6500 işlemcinin fiyatı yaklaşık 200 $ civarındadır.3.2GHz hızı oyun ve grafik çizimlerde yeterli konforu sağlar. i7-4770K işlemci ile i5-4690K işlemcilerini karşılatırdığımızda, kontrol 4770K 3.9GHz kadar turbo Hyper-Threading özelliğini görüyoruz, ayrıca bu işlemci 3.5GHz taban frekansına ve L3 8 MB önbelleğe sahiptir. Bu nedenle yüksek çözünürlüklü seri çizimler ve oyunlar bu işlemcilerin harcı olarak kabul ediliyor.. İyi bir bilgisayarın iyi bir işlemcisinin olması gerekiyor. Diğer donanımlar yüksek seçilse de işlemci iyi değilse o bilgisayar hiç bir işe yaramaz. Söz gelimi 4-8GB RAM ve 2 TB HDD ile donatılmış fakat işlemcisi İntel PEntium olan bir bilgisayardan performans bekleyemezsiniz. Ama 4 GB RAM ve 500 GB HDD ve i7 işlemcili bir bilgisayardan çok daha seri verim bekleyebilirsiniz.

 

bilgisayar-tavsiyesi

AMD işlemciler Nasıl?

AMD işlemciler ile İntel işlemciler karşılaştırılamaz bile ancak AMD işlemcilerin yeni versiyonları 8 çekirdekli fX-9590 işlemcisi azımsanmayacak bir oyun performansı sunuyor. Oyun testlerinde AMD ve Intel arasındaki uçurum olduğu kesin, AMD işlemcilerin genel işlemci performansı çok daha küçüktür. AMD’nin işlemcileri olan FX-8350 ve FX-9590 mükemmel kabul edilebilir kare hızlarına sahiptirlerAma FX-9590 asla herhangi bir testte i5-4690K işlemcisini performans açısından alt edemez.

 

 

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.