Oyunlar

Bilgisayar Oyunu Öldürebilir

Bilgisayar Oyunu Öldürebilir

Tüm zamanlarını bilgisayar oyunu oynamakla geçiren insanlarda kalp krizi riski yükseliyor. Genç yaşlı emekli dul yetim kim olursa olsun bilgisayar başında uzun zaman geçirmek sağlık için zararlıdır. Kesintisiz yarım gün oyun oynadığı için kan damarlarında pıhtı oluşan ve pıhtının kalbin işleyişini sekteye uğratması nedeni ile kalp krizinden ölenlerden biri de Chris Staniforth, oyun oynamaya devam ettiği sırada öldü. Henüz 21 yaşında hayatının ilk baharında heba olan bu gencin herkese örnek olması gerekiyor.

Bilgisayarın Zararları büyük

Bilgisayar oyunları oynarken oyunların geliştirilmiş efektlerle zenginleştirilmesi nedeni ile sanki gerçek bir dünyada olduğunu hisseden oyuncuların oyundan aldıkları zevk cezp edici olduğu için ve bilgisayar oyunları alışkanlık yaptıkları için buna dikkat etmek gerekiyor. Bir çok kişinin işe konsantre olmasını da engelleyen bilgisayar oyunlarına karşı daha az zaman ayırmak ve dikkatli olmak gerekiyor.  Bilgisayar oynarken sigara kuru yemiş ya da asitli içeceklerin çokça tüketildiği modern dünyada böyle basit nedenlerle ölenlerin sayısı az değil. Sadece bilgisayar oyunları değil daha bir çok internet uğraşı alışkanlık yapıyor.

Bilgisayar oyunları, kalp krizi,

1 Comment
  1. hande 2 sene ago
    Reply

    kısacası ben bilgisayar oyunları oynamayı hiç sevmiyorum. bilgisayar üzerinden faydalı şeyler çıkarmayı severim,ama oyun oynamaktan nefret ederim.yani her insan oyun oynamayı sever ama ben en çok oyun için harcanacak zamanın eğitim için harcanmasından yanayım eğitim sunumları da eğlenceli formatta verilirse çok daha iyi olur

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like