Bilim Haberleri

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Bilim ve teknoloji meraklıları için teknoloji haberleri önemlidir. Sürekli olarak gelişen ve değişen- güncellenen teknoloji haberleri insanların teknoloji hakkındaki bilgilerini geliştiriyor. Eğer siz de teknoloji meraklısıysanız özellikle Çin ve Japonya’daki teknolojik gelişmeleri takip etmeniz yeterli. Örneğin Japonya’da girişimciler bir çok cihazı geliştirerek teknoloji anlamında hayatımızı kolaylaştırıyorlar.

Teknoloji Ürünü Ayakkabılar

Mesela sanal gerçeklik ayakkabıları oyun oynayanları gerçeklik boyutuna taşıyan teknolojik araçlardır. Ayakkabılar içinde yerleştirilen bir motor sayesinde, oyun oynarken size ortamın tüm hislerini yaşatıyor mesela oyunda kar üzerinde yürüyorsanız ayakkabılar size karda yürüme hissi veriyor. Ormanda iseniz yine patika yolda yürüyor hissi veriyor.

Kağıtları sıfırlayan Yazıcı
Bir diğer teknoloji haberi ise Epson firmasından… Kısa sürede atık kağıdın üzerindeki yazıyı silen ve tertemiz bir A4 kağıdına çeviren teknoloji ile karşımıza çıkıyor. Özellikle bilgilerinin gizli kalmasını isteyen şirketler için Epson yazıcı kağıtları silip tertemiz beyaz sayfalara çeviriyor.

 

bilim, teknoloji, teknoloji haberleri, teknoloji cihazları,

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like