Güncel Teknoloji Haberleri

Bill Gates Tavuk Bağışlıyor

 

Günlü Zengin Adam Bill Gates

Merhaba sevgili ziyaretçiler,

Bu günkü teknoloji haberleri kategorimizde kendisi kadar gönlü de zengin olan bir adamın, Bill Gates’in bağış haberi var.Dünyanın sayılı dahilerinden ve zenginlerinden biri olan Bill Gates Güney Afrika’daki aç insanlar için 100 bin adet tavuk bağışlayacağı büyük bir kampanya başlattı.  Zaman zaman Bill Gates bağışlar ile gündeme sık sık geliyor, şimdilerde ise Güney Afrika halkına kümes hayvancılığı için büyük bir girişimde bulunuyor.

Bill Gates Tavuk Bağışlıyor

bill-gates

Her bir aileye 100 tavuk bağışlarsa, Afrika’nın zengin ve geniş topraklarında yetiştirilmek üzere tavuk çiftlikleri kurulursa 10 bin ailenin hayatlarının değişmesi söz konusu olacak . Her bir ailede 5 kişi olduğu düşünülürse 50 bin insan hayatı değişebilir. Bill Gates Microsoft firmasını kurduğundan beri sürekli dünyanın gidişatına bilgi çağını başlatan bir köprü olan işletim sistemleri ve bağışları ile adeta yön veriyor.

Bağışlar bu yönde artarsa, yani Microsoft dahisi Bill Gates diğer zenginlere bu açıdan örnek olabilirse, yüz binlerce fakir Afrikalının hayatı değişecek. Bazı tür insanlara zenginlik gerçekten yakışıyor. Yüce yaratıcı bu tür insanların eliyle verirken, aracı olan bu insanlar en ufak bir direnç göstermiyorlar. Cimri hasis davranmayan gönlü bol bu insanlara-aracılara- dünyanın büyük bir kesiminin ihtiyacı var.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like