Bir Ethernet Kablosuyla Birlikte İki Bilgisayar Nasıl Bağlanır

Bir Ethernet Kablosuyla Birlikte İki Bilgisayar Nasıl Bağlanır

 

Bir ağa erişiminiz yoksa ve dosyaları aktarmanız veya iki bilgisayar arasında bir bağlantı kurmanız gerekirse iki bilgisayarı bağlamak, iki bilgisayarı internetsiz bağlamak için  çapraz Ethernet kablosu kullanarak bilgisayarları birbirine bağlayabilirsiniz. Bilgisayarlarınızı bir Ethernet kablosuyla bir araya getirdikten sonra, kablo bağlantısını kurmak için bilgisayarlardan birinde ağ ayarlarını değiştirmeniz gerekecektir. Daha sonra dosyaları aktarma veya paylaşma ve ağ oyunları oynayabilme becerisine sahip olacaksınız. Bilgisayarlarınızı Ethernet ile birlikte Windows 7, Windows Vista veya Macintosh işletim sisteminde (OS) birbirine bağlama prosedürü hakkında bilgi edinmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

1-Geçişli bir Ethernet kablosuna sahip olduğunuzu doğrulayın. Windows OS ile bilgisayarları bağlamak için bir çapraz Ethernet kablosu gereklidir; standart bir Ethernet kablosu ise sadece bir bilgisayar ve yönlendirici arasında bir bağlantı kuracaktır. Renklerin uyumlu olup olmadığını belirlemek için Ethernet kablosunun her iki ucundaki kablo renk desenlerini inceleyin. Çapraz geçişli Ethernet kablosu, eşleşmeyen renk desenlerine sahip olacaktır; standart kablolarda ise, renk desenleri her bir uçta aynı şekilde birbiriyle eşleşecektir. Standart ve çapraz Ethernet kablosu arasındaki farkı belirlemek için ek yardıma ihtiyacınız varsa, bu makalenin Kaynaklar bölümünde size verilen “Tekron International” web sitesindeki resme bakın.

2-Ethernet kablosunun her bir ucunu, bilgisayarları kabloyla birlikte bağlamak için her bilgisayardaki bir Ethernet ağ bağlantı noktasına takın. Bilgisayarlarınızın herhangi birine gidin ve “Başlat” menüsünü tıklayın. “Başlat” menüsü genellikle Windows 7 çalıştıran bilgisayarlarda Microsoft Windows logosuna benziyor.

4-“Denetim Masası” nı seçin, sonra Denetim Masasında size sağlanan arama kutusuna “ağ” yazın.

5-Pencerede görüntülenen seçeneklerden “Ağ ve Paylaşım Merkezi” ni seçin.

6-Ağ ve Paylaşım Merkezi penceresinin üstündeki ağ haritasından “Tanımlanamayan ağ” etiketli simgeyi seçip açın. Birden fazla ağınız varsa bu simge “Birden çok ağ” olarak görüntülenebilir.// Windows 8’de, gelişmiş paylaşım ayarlarını (soldaki listede) tıklatın.

7-Sonra, ağ bulma ve dosya paylaşımı ayarlarını değiştirmek okur seçeneğine tıklayın ister iletisini tıklayın “Ağ bulma ve dosya paylaşımını açın. “

8-İstenirse bilgisayar için yönetici parolasını yazın ve klavyenizde “Enter” tuşuna basın. Her iki bilgisayarınız da Ağ ve Paylaşım Merkezi penceresinde görünür olacak ve dosya ve diğer kaynakları paylaşma olanağına sahip olacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir