Hindistan ve Biyogaz

Hindistan enerji hamlelerin bir çok ülkeden daha hızlı yapıyor. Biyoenerji alanında Hindistan Pakistan ve Çin dünyanın ileri gelen ülkeleri sayılıyor. Biyogaz konusunda şehir içi taşıma araçlarının yakıtlarının biyogaz olması için çalışmalara hız veren Hindistan’da toplu taşıma araçları artık biyogaz yakıtı ile çalışacak. Sitemizde biyogaz sistemlerinin önemini anlatan makalelere yer verdik.

Biyogaz hayvan dışkılarının anearob bakteriler tarafından tüketilmesi sonucu oluşan CH4 gazıdır. Bu gaz çok iyi ve sorunsuz bir şekilde elde ediliyor ve kullanılıyor. Hindistanda biyogaz konusunda ve diğer enerji alanlarında çalışan Phoenix India Research (PIR) şirketi Hindistanda ilk biyogaz ile çalışan toplu taşıma aracını başlatacağını belirtti. Biyogaz enerjisi ile toplu taşımanın bazı yararları var. Ekonomik olması bunlardan biridir.

 

 

 

Biyogaz ile atmosfer de daha az kirlenecek. Halen Hindistan’da bireysel kullanıcılar için biyogaz tesisleri üreten yüzlerce firma var. Yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ihyitacın her sene daha da artması ile bu tür teknolojileri tüm dünyada görmeye başlayacağız.

 

biyogaz, hindistan biyogaz, biyogaz otobüs,Phoenix India Research,

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like