Bilim Haberleri

Böbrek Tümörleri Tespit Edilebiliyor

Böbrek Tümörleri Tespit Edilebiliyor

Teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki ; her gün yepyeni bir teknolojik gelişmeye tanık oluyoruz. Bu teknolojik gelişmelerin tıp alanında olması insan sağlığını tehdit eden bir çok hastalığın üstesinden gelmemize ve ömrü uzatmamıza yardımcı oluyor.

“Teksas’tan bilim adamları böbreklerdeki bir tümörün teşhisini kolaylaştıracak bir teknoloji üzerinde çalışmaya başladılar. Uzmanlar, hastalığın belirlenmesine yönelik standart yöntemlerin tamamen yerine geçmenin mümkün olmadığını vurguluyor.

 

Multiparametre MRG Cihazı

Yeni teknoloji biyopsi olmaksızın bir tümörün teşhis edilmesine yardımcı olan manyetik rezonans görüntülemeye dayanacak ve bu da acı verici bir işlemdir. İlgili bilgiler, profil sürümünde göründü. Yeni icada, multiparametre MRG deniyor.

 

Buna ek olarak, T2 sinyali üreten malign formasyon ve aktivitedeki yağ dokusu hakkında bilgi edinmek mümkün olacaktır. Bu, böbrek kitlelerindeki oluşum görüntülerini maksimum doğrulukla elde etmeyi mümkün kılacaktır. Fakat uzmanlar, gelişmiş teknolojinin standart metoda alternatif olmadığını, ancak tümörün belirlenmesinde iyi bir ilave olabileceğini vurguluyorlar. Bu tür MRI,% 80’lik bir hassasiyete sahip bir tümörü teşhis edebilir.”

Kaynak: Faktom.Ru

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like