Eğlence & Geyik

Çakra Açarak Aydınlanmak

Çakra Açarak Aydınlanmak

Sağlık hem fiziksel hem de ruhsal ihtiyacımızdır. Aydınlanmak ise bunlardan da daha önemlidir. Fakat nasıl aydınlanabiliriz? Aydınlanma ile ne elde edebiliriz? Aydınlanan insanlar ne tür deneyimler yaşıyorlar? Bu gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Aydınlanmak; doğu kültüründe 7 çakranın açılmasına bağlıdır. 7 adet çakra omurgamız boyunca uzanan gizli kilit çarklardır. Bunların her biri vücutta bir beze bağlıdırlar ve her birini bir renk temsil eder. Başımızın en üstünde beynimize bağlı ya da hipotalamusa bağlı olan mor çakra vardır. Omurganın en altında kırmızı renkle temsil edilen ana merkezde yılanın kıvrılmasına benzetilen uyuyan bir Prana hayat enerjisinin olduğu bir çakra vardır. Cinsellikle ilgili tüm duyguları burası kontrol eder. Buradan beynimize kadar giden yolda 7 çakra vardır. Hepsinin dengeli çalışması ve uyandırılması büyük bir bilinç patlaması yaşamanıza yol açar. Hindistan'da bu deneyimi yaşayan binlerce yogi vardır. Tüm amaç bilgeliğe giden yolu bulmaktır. Bilgelik yolunu bulunca ne olacak? Bilgelik yolunu bulunca hayatın tüm sırlarını keşfedebilirsiniz. Hayatın kökeni, ölümün esas kökeni, ölüm sonrası hayatı, şu an olmakta olanı ve nedensellik yasasını, evreni yöneten sistemleri ruh-madde ilişkisini, kısacası herşeyi bir anda büyük bir patlama ile kavrar hale gelirsiniz. Evrende saklı tutulan tüm bilgilerin kaynağı vardır. Sezgi kanalınızı da açtığınız için bu kanala bağlanıp bir çok gizli bilgiye erişebilirsiniz. Bilgeler derler ki; "bilgeliği dışarıda arama, bilgeliğin kaynağı sensin!" Çakra Açarak Bilge Olmak:

Çakraları açarak bilge olunabilir. fakat bunun için insanın çok büyük bir istek ve heves duyması ve bazı dünyevi feragatlarda bulunması gerekir. Yani kişi çok koşuşturduğu bir işte ise ve parayı çok seviyorsa, bu işi başaramaz. Bazen bilge olmak için başarmamak gerekir. dünyadan el etek çekmek o kadar kolay bir şey değildir. Bunun için insanın bilgeliğe aç olması gerekir. Hatta öyle bir noktaya gelmelidir ki; bu yolda gerekirse kendini çöllere vuracak cesarete sahip olması gerekir. Çok az insan bunu gerçekten ister. Diğerleri sadece dillerine dolarlar. Çok az kişinin aydınlanması bu yüzdendir.

 

 

 

Karma Nedir

Karma nedir? Kişinin yer yüzünde geçirdiği tüm hayatların toplamıdır, kişi yeryüzüne bir amaç için gelir. O amacı yerine getiremediğinde, ölüm anında hazır olmadan sürüklenir. Sürüklendiği yerde pek hoş karşılanmaz. Dünyada iyilik için ve hizmet için çabaları, ibadeti ve şükrü ile ölçülür ve değerlendirilir. Yaptığı her bir kötülük; onun boynuna asılan bir demir halka gibi ona ağır gelir. Karması iyi olan insanlar hep ileri düzeydedir ve aydınlanma bu insanlar için ufak bir tesadüfe bakar.

Çakra Nedir:

 

1. Çakra: Kök çakra adını alır. Üreme organları ve cinsel dürtüleri / hormonları kontrol eder. Böbrek üstü bezlerle ilgilidir. Temsili Rengi kırmızıdır.

2. Çakra: Göbeğin alt kısmında, cinsel salgı bezlerini kontrol eden "vritti" dir. Rengi turuncudur.

3. Çakra: Pankreas organını kontrol eden çakradır. Bu çakra kapalı ise kişi kolayca pankreas hastalıklarına yakalanabilir ya da şeker hastası olabilir. Temsili rengi sarı renktir.

4. Çakra: Bu çakra timüs bezini kontrol eder. İyi çalışmazsa kan dolaşımında kal ve ciğerlerde hastalıklar olabilir. rengi yeşildir. yeşil aynı zamanda sevginin de sembolüdür. Bu çakrası açık olanlar tüm insanları kolayca severler ve onlar tarafından sevilirler.

5. Çakra: Tiroid bezlerini kontrol eden, boğaz çakrasıdır ve rengi mavidir.

6. Çakra: alnın gerisinde iki kaş arasında olduğu varsayılan çakradır ve bu çakra açılırsa 3. gözden astral boyutlarla ilişki kurulabilir. hipofiz bezini de kontrol eder ve çivit rengini temsil eder.

7. Çakra: kafatasının en üst noktasında mor rengi temsil eden ve beyin ve sinir sistemini kontrol eden çakradır. Açılması için diğerlerinin de açılması gerekir. Böylece kainatın dışında olan ( yer olarak değil boyut olarak ) boyutlardan haberler alınabilir. Çakra Nasıl Açılır: Gazoz açacağı ile açılmayacağı açıktır. Çakrayı açmak için önce, bilge olmayı her şeyden çok istemek gerekiyor. Bu isteğiniz varsa, zaten siz bilge potansiyeline sahipsiniz ve az işiniz kalmış demektir. Şu halde derin kriya yoga ya da meditasyon yaparak bu çakraları açabilirsiniz. Sadece meditasyon yetmez, sağlıklı beslenmek; insanları sevmek, az konuşmak, dürüst olmak, bedeni zararlı alışkanlıklara esir etmemek de gerekiyor. Öyle kolay bir iş değildir. Yerine getirilmemiş arzularınız varsa, ve onları şiddetle arzuluyorsanız önünüzde engel var demektir. Mümkün mertebede, arzulara ket vurmayı seçmelisiniz. İnsanların kalbini kırmamaya dikkat etmeli ve dünyanın sarmaşığı arındıran yollarında titizlikle ve uyanık olarak dolaşmalısınız. Hayatınızda bir şey oluyorsa, bilin ki tüm evren onu oldurmak için gizli bir iş birliği ile çalışıyordur. Bu da sizin hayrınızadır. Siz o anda hayrı göremezsiniz ancak ileride, bunun bir çok yararını görürsünüz. Sonra size uygun olan bir oturuş pozisyonu bularak, temiz bir şekilde ve sakin ruh hali ile günde 30 dakika kendinizle sadece kendinizle baş başa kalın. Bilgeler, kendinize ben kimim? diye sormanızı önerir. Siz de sorun. Daha önce bu alana hiç giriş yapmadınız. Şimdi size karanlık görünecektir. Ama siz ısrarla ve bu hazineyi bulacağınızdan emin bir şekilde kazmaya devam edin. Sorun. Zihniniz sizi çelecektir. Size bir sürü abuk subuk hatıralar getirecek ve sizi çelmek isteyecektir çünkü onun yapısı ve programı budur. Siz ise ona kulak asmamayı öğrendiğinizde büyük ilerleme yaşayacaksınız. O da bir süre sonra sizi eskisi kadar rahatsız edemeyecektir.

 

Günde 30 dakika boyunca, kişi kendisine ben kimim, ya da ben kim değilim diye sorarsa, er-geç ruhsal ilerleme sağlayacaktır. Kolay olması için elinize bir ayna alın ve aynadaki kişiyi süzün. Onun aslında kim olduğunu araştırın. Biraz korkacaksınız çünkü bu boyuta daha önce hiç çıkmadınız. Ancak devam edin. Kendinizi buluncaya kadar devam edin. Çünkü kendini bulamayan kişi, kendinden bekleneni yapmamış demektir.

 

Eğer bir kişi tüm kalbi ile aydınlanmayı isterse, bütün evrenler ona bu alanda torpil geçer ve işini kolaylaştırmaya çalışır.

 

Bir yerde, bir sandık dolusu altın olduğunu kesin bilgi ile bilirseniz, orası ne kadar derin olursa olsun kazmaktan vazgeçmezsiniz.

 

Bu hazine ise dünya hacmi kadar altından daha değerli, kaynağı sizsiniz. O halde neden kazmıyorsunuz? Ya da biraz kazıp kaçıyorsunuz? Hayat fırsatı elinizde. Nefes alıyorsunuz ve sağlıklısınız. Bundan daha önemli bir işiniz de yoktur. O halde kendinizi bulmak tek hedefiniz olsun.

Derinlemesine Gözlem: Kendinizi aynada gözlemleyin. gözlerinizin içine odaklanın. Sessizce ve hiç acele etmeden. Kim, o gözlerin arkasından bakan kim? yorumlayan kim? Esas varlık kim? İşte o varlık sizin aradığınız özünüzdür. Derinlemesine gözlemlemeye devam edin. Dışarıdaki dünyada, sizi , sizin istediğiniz kadar net anlayacak tek bir insan yoktur. Sadece siz, kendinizi net olarak anlayabilirsiniz. O halde kendinizle daha çok zaman harcayın. Zaman çok değerli ve boş işlerle, boş insanlarla heba etmeyin. … Devam Edecek….

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like