Donanım

Doğal Kolon Temizleme Yolları

Doğal Kolon Temizleme Yolları

Vücudun detoksifikasyonunda faydalı olduğu iddia edildiği için bu yöntemler hızla yayılıyor. Cleansing kolon toksik kalıntıları kaldırmak için yararlı olan eski bir uygulama olduğu söyleniyor. Cleansing arkasındaki teori, yediğimiz gıdalar bağırsak duvarlarına  parazitler için bir üreme zemini oluşturan, birçok kalıntı bırakıyor olmasıdır. Bu, atık maddelerin kan dolaşımına karışması  tüm sağlığı etkileyebilir. Bu teorinin hiçbir bilimsel desteği bulunmamakla birlikte, kişisel temizlik kitleleri arasında çok popüler hale geldi. Bu yöntemler arasında, sıvıların rektuma ve kolona anüs yoluyla enjekte edildiği kolon hidroterapiyi içerir. Bir başka yöntem diyetin değiştirilmesi ve bazı belirli gıdalar ve içeceklerin alınmasıdır. Günümüzde çeşitli müshil ilaçları, takviyeleri ve temizleyiciler de bu amaçla kullanılmaktadır. Ticari bitkisel ürünler yaygın olarak  cleansing için kullanılırken, ev yapımı olanlar daha popülerdir. Bir sürü otlar ve diğer malzemeler, doğal kolon temizleme tariflerinde kullanılan maddeler olarak kullanılır.

 Doğal Kolon Bağırsak temizleyiciler

Cleansing için yaygın olarak kullanılan malzemeler (oral yoldan alınır) otlar, laksatifler, diyet lifi ve takviyeleridir. En sık kullanılan malzemeler psyllium kabuğu, keten tohumu, probiyotik, elma suyu, narenciye, elyaf tozu, bentonit kil, rezene, sarımsak ampul, hindi rividi, kraka, papa aloe yaprağı, cascara sagrada, kurak kök kabuğu, zencefil köksap ve kırmızı biber. Konserve ve koruyucuların meyvesinden ziyade taze otlar, sebzeler ve meyveler kullanmak her zaman yararlıdır. Kendi kendine kolon temizleme ilaçlarınızı zorluk çekmeden yapabilirsiniz.

 bagirsak-temizleme

Limonlu zencefil

Bu tarifi için kaynar su, taze rendelenmiş zencefil ve taze sıkılmış limon suyu gerekir. Kaynar suya ¼ bardak limon suyu ve bir çay kaşığı rendelenmiş zencefil ekleyin (yaklaşık 500 ml) ve ilacınız  hazırdır. Güne bu içecekle başlayabilir ve günün geri kalanında da tüketebilirsiniz. Lezzetini arttırmak için az miktarda bal eklenebilir.

 

Papaya Keten tohumu

Gerekli malzemeler yarım olgun papaya küçük parçalara, yarım olgun muz iki çorba kaşığı keten tohumu ve iki fincan su yeterlidir. Malzemeleri karıştırın ve bir pürüzlendirici oluşturmak için harmanlayın.

 

 

Bal Elma Sirkesi

Bir tatlı kaşığı balı birer çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve elma sirkesi ile karıştırın. İçkiyi yapmak için karışımı kaynar suyun bir kupasına ekleyin. Limon suyu ve bal kolon temizliği için

iyi olsa da, elma sirkesi sindirim sürecine yardımcı olur.

Çiğ Kolları Temizlemek

Yarım çay kaşığı limon suyu, iki avokado, üç salatalık (soyulmuş, çekirdeksiz ve kıyılmış), iki fincan sebze, yarım soğan (kıyılmış), üç diş  sarımsak, bir çorba kaşığı silantro ve maydanoz ve bir

jalapeno biber (Çekirdeksiz, doğranmış). Çiğ çorba,  harmanlayarak hazırlayın. Isıtmadan tüketilmelidir. Daha iyi sonuçlar almak için, bir ya da iki bardak bu çorbayı her gün tüketin.

 

Elma Suyu

Bu doğal kolon temizleme reçetesinin içeriği, bentonit killi sıvı, kolofiber, psyllium kabuğu tohumları, elma suyu ve kaynak suyu içerir. Bentonit kil sıvı, kolofiber ve psyllium tohumlarının her

birine bir çorba kaşığı yarım bardak elma suyuna ilave edin (suyu bir miktar kaynak suyu ile inceltin). Bu hazırlama, bir çorba kaşığı bal ile bir fincan kaynak suyu karıştırılarak yapılan bir

içecek ile takip ederseniz daha iyi sonuçlar verebilir.Kolon bağırsak temizliği halen tartışmalı bir konudur ve birçok sağlık uzmanı bu uygulamanın avantajlarıyla ilgili iddialara karşıdır. Bu uzmanlara göre, insan vücudu çeşitli şekillerde toksinleri dışarı atma yeteneğine sahiptir ve temizliğe gerek yoktur. Sindirim sistemi bile biriken atıkların kendi başına atılmasını sağlar.

 

Etiketler, bağırsak temizleme, doğal bağırsak temizleme yolları,

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like