Sağlık & Güzellik ve Kadın

Domates ve Elma Sigaranın Etkilerini Azaltıyor

Domates ve Elma Sigaranın Etkilerini Azaltıyor

Sigaranın zararları konusunda bilgi sahibi olmayan yoktur. Ancak sigarayı bırakma konusu gündeme geldiğinde çok az insan bunu başarabiliyor. Sigara tiryakiliği en kötü tiryakilik. milyonlarca insan sigara tiryakisi olduğu için uzun süreçte akciğer hastalıkları başta olmak üzere bir çok ölümcül hastalığa yakalanıyor. Bu da devletlerin sağlık bütçesine yük oluyor.

Sigaraya Ne İyi Gelir

Bloomberg Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık araştırmacılarına göre elma ve domates tüketenlerin akciğerleri çok daha fazla hızlı gelişiyor ve sigara zararları daha aza iniyor. Günde en az 2 tane domates ve 3 elma tüketen ve bunu sürekli yapan insanların sigara içicilerinin akciğerlerinde hızlı bir iyileşme görülüyor.

Hiç sigara içmeyenler için de durum umut verici zira hiç sigara içmeyen insanlarda akciğer hastalıklarının olma ihtimalini düşürüyor. Domates ve elma tüketimi ve faydaları ile ilgili bu çalışma Johns Hopkins Üniversitesi web sitesinde yer alıyor. 2012 yılından beri yapılan araştırmalara baktığımızda 680 kişi üzerinde araştırma yapıldığını ve yaş ortalamasının 43 olduğunu görüyoruz. Günde 2 domates ve 3 elma yiyen sigara tiryakilerinin akciğerleri daha az hasar görüyor…

 

sigaranın zararları, sigarayı bırakma, sigaraya ne iyi gelir

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like