Bilim Haberleri

Elon Musk Roket Uçak

Elon Musk Roket Uçak

Elon Musk ile ilgili gün yok ki teknoloji haberi yayınlanmasın. Bu adam bir mühendis ve gündemin en baş köşesinde -teknoloji konusunda- yer almayı seviyor.
Elon Musk Mars gezegenine seyahat planlarından bahsetti, daha sonra yer altı yollar yapıp trafiği rahatlatacağını ifade etti, şimdi de roket hızında uçak yapmaktan söz ediyor. Söylediğine göre; roket hızında uçak dünyanın etrafında 1 saatte dolaşabilecek. Roket uçak projesi gerçekleşmezse Musk, roket gibi sallamış olacak… Bol keseden sallamak da bir hüner ister ya…

Kardeşim önce sen Mars gezegenine yolculuklar düzenleyip zengin takımını Mars’a götüreceğiz dedin. Hani nerede Ziyaaaaaaaaaaa?

Sonra Trafik sıkıştığında yer altına araçları çekecek bir sistem düşündün, yer altından 300 km/h hızla aracı nakledecek bir raylı sistem olacaktı.  Hani nerede Ziyaaaaaaaaa?

Şimdi de roket hızında gidecek ve 1 saatte dünyayı turlayacak bir roket-uçak tasarımından söz ediyorsun.  Valla inanması çok zor. Yapılması daha da zor… Aklıma Şener Şen in Ziya karakteri geldi…

 

Yani tüm dünyanın çevresini 1 saatte dolaşmak mümkün olacak şey değil. O hıza hangi insanın kalbi dayanır. Astronotları bile seçerken GI kuvvetinden tutun, açlığa havasızlığa yerçekimsiz ortamlarda dengede durmaya kadar  binlerce testten geçiriyorlar. Her yolcuya bu lüksü ya imkanı  sağlamak kolay mı?

 

İnandırıcı değil tabi. Para gani olunca milyonlarca dolarlık AR-GE çalışmaları yapmak bu adam için çok kolay. Olursa ne ala! Olmazsa denedik olmadı der bitirir. Ama gündemi sürekli işgal eder:)

Şimdi Biraz Gülelim:

 

elon Musk, roket uçak, teknoloji haberi,

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like