En İyi Diziler 2018

Dizi izle konusunda en çok arama yapan dizi severler için yıllarca izlenebilecek ve bir kısmı da en az 5 kez tekrar tekrar izlenmiş en iyi dizi kategorisini oluşturdum. En iyi diziler 2018 yılı için IMDb değerleri yüksek diziler seçtim.

1-The Flash |En İyi Dizi

Tahmin edebileceğiniz gibi biraz fantastik bir dizi ,yoksa kim süper güç kazanıp da suçluları Süpermen gibi doğa üstü güçlerini kullanarak etkisiz bırakmış. Ama yine de keyif verici bir dizi olduğunda hiç şüphe yok. Flash adam Flash man dizinin her bölümünde suçluları ait oldukları yere gönderecektir.

 

2-Breaking Bad|En İyi Dizi

Bir kimya hocası düşünün, bu hoca emekliliği yaklaşıncaya kadar dürüst bir öğretmen olarak yaşar , ailesini geçindirmek için okul çıkışında oto yıkama işi de yapar. Bir engelli oğlu ve harika bir eşi vardır. Fakat kader bu ya, adam birden oto yıkama atölyesinde bayılır. Akciğer kanseri olduğunu da o gün öğrenir. Sonra tüm dünyası değişir. Bir an önce ailesini madden rahatlatmak için birkaç milyon dolar kazanması gerektiğini düşünecektir. Bu düşünce, kimya bilgisi, akciğer kanseri 3’lü kokteyli  onu uyuşturucu üretip satmaya doğru götürecektir. Zaten olacaklar da bundan sonra olur. Adam gözü pek cesur atılgan ve açgözlü bir satıcı olur.

 

3-Prison Break| En iyi Dizi

Evet unutulmaz en iyi dizi kategorisinde yer eden Prison Break dizisi de uzun süre hafızalardan silinmedi. Babasız , sadece ağabeyinin desteği ile büyüyen ve annesi tarafından bile terk edilen kahramanımızın ağabeyi hapse girince, üstelik de haksız yere hapse girince , inşaat mühendisi olmuş kahramanımız ne yapıp edip ağabeyini kurtarmak için plan hazırlar. Hapse giriş, hapisten ağabeyi ile kaçış planını unutmamak için planları vücuduna döğme yaptırır. Öyle her dizi en iyi dizi unvanını hak etmez. Ama işte ayda yılda bir de olsa yıllarca unutulmayacak kadar güzel diziler çevriliyor. Bu da onlardan biri…

 

4-Fringe | En İyi Dizi

Gizemli bir uçak düşünün. Zaten yeterince ürkütücüdür havada demir bir bloğun içinde rüzgarın merhametine kalmak. Bu tek başına bir gizemdir çoğu kişi için. Bir de biberini biraz arttıralım, bu uçağın içindeki tüm yolcular pilotlar ve hostesler de dahil, tahtalı köye çoktan gitmişler. Uçak kazasız belasız iniş de yapıyor. Uçağı kimin indirdiği muamma…  Nasıl daha gizemli oldu mu?  Uçağın bu gizemini çözmek öyle bir iki bölümle olacak iş değil.  O yüzden dizi yapalım demişler. Bu olayı tek bir kişi çözebilir. Çakma Einstein Noble…. Yani öyle umuyoruz. En iyi dizi kategorimizde bu dizi de var.

 

5- Arrow | En İyi Dizi

En iyi dizi olduğunu söyleyemem ama bir adaya düşen zengin bir adam düşünün. Bu adam Survivor şartlarından çok daha zorlu bir Pasifik adasında hayata tutunmaya çalışacaktır. Bu tip adada mahsur kalma türü filmlerden hoşlananlar için en iyi dizi kategorisinde olabilir.

 

 

6-Hannibal | En İyi dizi

Yine bir dedektif ve yine karmakarışık bir seri katil hikayesi. Bu katili yakalamak için ondan daha zeki olmak gerekiyor. Bu zeki adayımız  Will Graham isimli bir dedektif yardımcısıdır. Ama dikkat edin dedektif değildir. Sadece FBI için zaman zaman suçluların profillerini çıkararak onların işini kolaylaştırmaktadır.

 

7- OZ | En İyi Dizi

Hapishane tarzı diziler ve filmler izlemeyi sevenler için, biraz karmaşık biraz modern biraz vahşi biraz anlaşılmaz ama yine de tüm bunların karışımından oluşan mükemmel bir ilgi çekici özellik kazanan OZ bu tür filmleri izlemek isteyenleri rahatlıkla tatmin edecek bir dizidir.

 

8- Spartaküs | En İyi Dizi

Gerçekten de en iyi dizi unvanını hak eden bir dizi varsa, o da Spartaküs dizisidir. Spartaküs’ün dizi boyunca başına gelenler pişmiş tavuğun bile başına gelmemiştir.  Özgür bir adamken Roma imparatorluğunun emri altında bir asker olarak savaşa götürülür. Sonra Roma imparatorluğu kumandanının, onu ve köylülerini kullandığını idrak edince, karşı çıkar. Sonra da cezalandırılır ve köle olarak tüccarlara satılır. Karısı da elinden alınır. Bir gladyatör okuluna götürülür ve ordaki vahşi savaşçılarla kaynaşmak zorunda kalacaktır. Dizi birkaç sezon sürüyor. Ama her bölümünde aşk entrika savaş barış dostluk ne tema varsa hepsi işlenmiş.

 

9- Narcos | En İyi dizi

Pek de en iyi dizi unvanını hak ettiğini düşünmediğim dizilerden biridir ama olsun, IMDb değeri yüksek tamı tamına 8,9 olduğu için listeye bunu da aldım. Yine FBI yine uyuşturucu kaçakçısının amansız takibi. Bu kaçakçı Pablo Escobar olduğu için mücadele de pek zorlu olacak.

 

 

10-Dexter | En İyi Dizi

Dexter çok ilginç bir senaryoya sahip. Hem bir seri katil olacaksınız hem de polis departmanının en kalbinde görev alacaksınız. Bu iki zıt kimliğe sahip bir psikopat olan Dexter , eylemlerine dizinin sonuna kadar yakalanmadan devam ederek biz izleyicileri de hem sıkıp hem diğer bölümü sabırsızlıkla izletmek için kışkırtacaktır.

 

 

En İyi Diziler 2018,The Flash izle, Breaking Bad izle,Prison Break, Fringe izle, arrow izle, hannibal izle, oz izle, spartaküs izle, dizi izle, narcos dizi izle, dexter dizi izle, en iyi diziler 2018

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like