Donanım

Face Video İzlerken Reset Atma

Face Video İzlerken Reset Atma

Bilgisayarınız video izlerken reset atma ya da face video izlerken reset atma sorunu çıkarıyorsa ekran kartınızda sorun var demektir. İkinci olarak video izlerken reset atma sorunu RAM sorunu da olabilmektedir. Bilgisayarınızın işlemcisinin fanını değiştirmediyseniz değiştirin. Ayrıca işlemci üzerindeki termal macunu da yenileyin. Sonra da video izlerken reset atma sorununu kontrol etmek için;

  • Ram yuvasını değiştirin
  • Ekran kartınızı çıkarın

Sonra onboard olarak video izlemeye ya da oyun oynamaya çalışın.

Video İzlerken Mavi Ekran Hatası Restart

Video izlerken ya da oyun oynarken mavi ekran hatası restart hatası oluşuyorsa kesin olarak sisteminiz iyi soğumuyor demektir. Bu bir donanım sorunudur. Neyin iyi soğutulmadığına gelince:

  • İşlemci iyi soğumuyordur
  • Ekran kartı fanı arızalıdır
  • Anakart arızalıdır
  • RAM arızalıdır

Bundan başka akla gelebilecek bir arıza daha var ki o da Power supply arızası dır. Biliyorsunuz ki Power supply cihazı çeşitli birimlere DC elektrik verir. +5 vol ile -12 volt aralığa kadar çeşitli voltajlarda besleme yapar. Bir bilgisayarın power suply cihazı yeterinde elektrik alamıyorsa düşük voltaj verecektir. Yeterince soğumuyorsa yine aynı hatayı verebilir. Kasayı açın ve tüm tozlardan arındırın. Daha sonra RAM slotunu değiştirin. İşlemci fanını ve macunu değiştirin. Daha sonra ekran kartı fanını da iyice temizleyin ya da değiştirin. Bunları yaparsanız ve hala Video İzlerken Mavi Ekran Hatası Restart hatası alırsanız kesinlikle anakart arızası var demektir. Anakartı değiştirin.

Bunun için kasayı açmadan anakart modelini görebileceğiniz bir komut verelim:

Başlat/çalıştır/wmic/baseboard  yolunu izleyin. Böylece anakart modeli siyah ekranda karşınıza çıkar. Modelini bir kenara yazın ve 5-6 bilgisayarcıya sorarak fiyat öğrenin.  Her birinden farklı bir fiyat alırsanız şaşırmayın. Bazılarında sizin model rafta iken bazıları sipariş geçmek zorunda kalabilir. Bazılarında ikinci eli bile bulunursa daha ucuza mal edebilirsiniz. Mavi ekran hataları iflah olmaz hatalardır ve format ile filan düzelmezler. Format sadece yazılımsal sorunları çözer. Donanım sorunlarını çözmek için sadece donanımı değiştirmeniz ya da bakımını yapmanız gerekir.

Mavi Ekran Hatası Restart, Video İzlerken Mavi Ekran Hatası Restart, anakart arızası, Power supply arızası, video izlerken reset atma, Face Video İzlerken Reset Atma

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like