Geleceğin Arabaları

Geleceğin Arabaları

Geleceğin Arabaları Cenevre Otomobil Fuarında tanıtıldı, teknoloji ile mekaniğin mükemmel uyumunun sağlandığı yeni yeni geleceğin arabaları son derece modern bir şekilde tasarlanarak sürücünün konforunu maksimum düzeye çıkarırken aynı zamanda teknoloji ile iletişimini (internet) kesmiyor. Teknoloji demek aslında internet demek ve arabalarda internet büyük bir devrim niteliğinde. Cep telefonunuzun ekranını arabadaki büyük ekrana yansıtmak, sosyal ağlarınızı kontrol etmek, iletilerinizi yazmak çizmek mümkün. En önemlisi de navigasyon cihazların gelişmiş olması ki, önünüzdeki araçları bile görebiliyor, hangi sokaktan hangi araba çıkacak görebiliyorsunuz.

mercedes-benz

Volvo Firması ,Ferrari ve Mercedes Benz araçları geleceğin göz kamaştıran araçları olmayı başarıyor. Özellikle Apple yeni sürümü olan Car Play bu araçlara ayrı bir hava katıyor. Sürücülerin yol boyunca cep telefonları ile işbirliği içinde olması büyük kolaylıklar getiriyor.

apple-carplay-mercedes

Ferrari şirketinin özellikle Ferrari FF modelinde uyguladığı yeni sistemin aynısı , Volvo XC90 modelinde de var. Arabalar çağ atlıyor diyebiliriz. Mercedes Benz de geri kalmadan Car Play sistemini kendi  C sınıfı arabalarına dahil etti.

Volvo-Concept-

Rolls-Royce  firmasının hayalet serisinde öyle bir özellik var ki akıllara durgunluk veriyor. Vites koluna yerleştirilen Uydu istemi -GPS ile  etrafınızdaki tüm araçları görebiliyorsunuz. Değeri  230,000 Euro olan Rolls Royce bu özelliği ile emniyeti zirveye çıkarıyor.

 

Etiketler;Geleceğin Arabaları, Cenevre Otomobil Fuarı,Volvo Firması ,Ferrari , Mercedes Benz, car play

 

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.