Google Adsense Rakibi

 

Google Adsense, web sitesi olan birçok insanın sitelerinde reklam yayınlayarak para kazanmalarına yardımcı oluyor. Fakat çok düşük miktarlarda para ödemesi çok sıkı politikalarla site sahiplerini sıkıştırması belli belirsiz sebeplerle site başvurularını geri çekilmesi Google Adsense çekiciliğini kaybettiriyor diyebiliriz.

Google Arama motorunun en büyük rakibi olan Yandex’in Rusya’daki hizmetleri yavaş yavaş ülkemize getirdiğini görebiliyoruz. Bu hizmetlerden en önemlisi Yandex Direct hizmetidir.

yandex-reklamlari

 

Yandex Direct Geliyor

Arama motoru reklamcılığı olarak tanımlanabilen Yandex Direct Google Adsense’ye rakibi olmak için gelişiyor. Şu an için sadece Google  Adwords için iyi bir rakip olan Yandex Direct arama motorlarında Google’dan tek söz sahibi olma ünvanını alacak gibi görünüyor. Elbette bunun için site sahiplerinin de yardımına ihtiyacım var. İlk etapta pazarın yüzde 30’luk kesimini ele geçirmek isteyen Yandex arama motoru Google Adsense rakibi olmak için tek adayı gibi görünüyor. Şu anda arama motorlarının listelerinde sağ taraftaki paralı bölüm olarak bilinen  Adwords alanında hizmet vermeye başlayan Yandex Direct hizmeti Türkiye’de de açılmış görünüyor. Türkçe dil desteği sunan Yandex Direct hizmeti çok yakın zamanda web sitelerinde Google Adsense rakibi olarak boy gösterecek…

Etiketler, yandex direct, Google adsense rakibi,

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like