Donanım

Gorilla Glass Nedir

Gorilla Glass Nedir

Gorilla Glass telefon ekranlarını koruma sistemidir. Bu koruma telefon camlarını kırılmaktan korumaktadır. Gün geçtikçe de daha sağlam yapılar oluşturulmaktadır.

Gorilla Camının Girişi

Corning firması çizilmeye karşı oldukça dirençli olan bir cam üzerinde çalışıyordu ve şaşırtıcı derecede güçlü ve ince bir yapıya sahip bir cam üretmeyi başarmıştı. Apple firması da bu firma ile irtibata geçti.

Gorilla Camı Neden Özeldir

Gorilla Glass‘ın muazzam basınca darbeye düşmeye ve çizilmeye karşı tam koruma sağlar.Telefonlar için bir nevi zırh görevi görür. Gorilla Glass cam sıradan camdan bir kaç kat daha dayanıklıdır. Gorilla Cam aslında alüminosilikat camdır ve 752 ° F (400 ° C) derece yüksek bir sıcaklıkta iyonlaşma sürecine girer. Oluşan cam çok güçlü, esnek, ince ve kapasitif ekranlar için mükemmel bir koruyucu tabaka oluşturur.

Gorilla Glass Cam

Gorilla Camının kapasitif görüntüler yapmak için kullanıldığı yaygın bir yanlış anlamadır. Bunun yerine, Gorilla Glass, kapasitif ekranın kendisi değil, üzerinde koruyucu ekran. Cam tabaka çok ince olduğundan, en ufak dokunuşları bile kaydeder. Ekranın parlak camı, ekranın yaydığı tüm ışıkları neredeyse engellediğinden daha parlak görünür.
Gorilla Glass artık dizüstü bilgisayarların, dizüstü bilgisayarların ve hatta TV ekranlarının daha büyük ekranlarına doğru genişlemeye çalışan bir teknoloji. Eğer televizyonlar ve laptolar da bu teknolojiden nasibini alırsa ekran kırılmaları tarih olacak. Günümüzde sadece pahalı cep telefonların ekranlarını koruyan ince bir tabaka olan Gorilla Glass cam teknolojisi yüksek ısıya darbeye ve ani ısı değişimlerine ve basınca karşı dayanıklıdır.

gorilla glass, gorilla glas nedir,

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like