Yeni teknolojiler

Yeni teknolojiler |Hidrojenle Çalışan Kamyon Toyotadan

Yeni teknolojiler |Hidrojenle Çalışan Kamyon Toyotadan

Yeni teknolojiler kategorimizde bu gün Toyota ve hidrojenle çalışan kamyon haberi var.

Toyota firması deneysel hidrojen traktör Proje Portalının yeni bir versiyonunu sundu. Artırılmış bir kabin ve rıhtımın yanı sıra 482 kilometreden fazla yol alıyor ve bir buçuk kat daha fazla güç rezervine sahip bir kamyon geliyor. Sonbaharda, şirket bir basın açıklamasında , şirketin Los Angeles bölgesinde kargo taşımacılığı ile kamyonu test etmeye başlayacağını söyledi.  Yeni teknolojiler her geçen gün yeni bir buluşla karşımıza çıkıyor. Kargo segmentindeki elektrikli araçların gelişimi, yolcu taşımacılığına göre büyük bir gecikmeyle gerçekleşiyor . Bazı üreticiler tamamen elektrikli araçlara alternatif olarak hidrojen yakıt pilleri kullanmayı önermektedir. Bu elemanlar lityum-iyon pillere göre çok daha yüksek bir enerji yoğunluğuna sahiptir, bu nedenle otomobilin daha hafif olmasını ve daha fazla yol gitmesine olanak sağlıyor.

 

 

Yeni teknolojiler |hidrojen Yakıtı

 

Yeni teknolojiler alanında Hidrojen geleceğin yakıt kaynaklarından biri olacak. hidrojen yakıtı hem ucuz hem de doğa dostu bir yakıt kaynağıdır. Tek sorun patlama korkusu ve depolama sorunudur. Ama bilim insanları bu teknoloji üzerinde çalışmalarına devam ediyorlar. Toyota bu firmalardan biri olarak hidrojen yakıtı ile çalışan bir kamyon geliştirdi. Toyota kamyonun temeli, orijinal olarak Toyota Mirai için tasarlanan iki hidrojen yakıt ünitesinden oluşuyor Ayrıca 12 kilovat-saat şarj edilebilir bir batarya taşıyor. 670 beygir gücü ve 1796 Newton metrelik bir torka sahip. Yine de, mühendisler maksimum güç rezervini 200 (322 kilometre) ile 300 mil (482 kilometre) arasında arttırmayı başardılar. Toplam ağırlık da değişmedi ve 36.2 ton oldu.

 

toyota, hidrojen yakıtı nedir, hidrojenle çalışan araba, hidrojenle çalışan kamyon, yeni teknolojiler

2 Comments
  1. ibrahim m. 2 ay ago
    Reply

    bu tür yenilikler bizleri petrol bağımlılığından kurtaracak

  2. Selma 2 ay ago
    Reply

    Hidrojen evrenimizde en çok bulunan madde, bu nedenle yakıt olarak kullanılmasının yolu bulunursa çok rahat bir dünya olacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like