HTC 10 İncelemesi

HTC Amiral gemisi modellerini birer birer tanıtıyor, son yıllarda yıldızı epey parlayan HTC telefonları kullananlar bekledikleri performansı ziyadesi ile alabiliyorlar. HTC M9 model telefon da beklentileri karşılayınca bu kez HTC 10 modeli HTC meraklıları tarafından beklenmeye başlandı. Ön yüzüne Gorilla Glass koruması olan telefon, 5.2 inç ekran 2560×1440 çözünürlükte tasarlanmış. Parmak izi okuyucu özelliği, ön kısımda bulunan 2 hoparlör, incecik tasarım, Nano SIM ve Micro SD yuvaları, parlak ve canlı bir çözünürlük neredeyse AMOLED ekranların kalitesi ile bire bir.

htc-10

Meşhur işlemci Snapdragon 820 işlemci ile entegre edilen 4 GB ram 3000 mAh pil kapasitesi, video çekimi için 4K çözünürlük sunan profesyonel çekim özelliği ile HTC 10 gerçekten beklentileri karşılıyor. Telefonun işletim sistemi ise Android 6.1 olarak seçildi. Dolayısı ile menüler arasında rahat gezinme, tekrarlayan can sıkıcı uygulamaların olmaması, kolay menü ve hız ön plana çıkıyor. Enfes wallpaper duvar kağıtları özel ikonları ile kendine özgü bir çizgi belirleyen HTC yine beklentileri karşılamayı bilmiş.

Telefonda kullanılmayan uygulamaları silen Boost+ ön bellek temizliği yaparak telefonu çok daha hızlı kullanabilmenize olanak sağlıyor. Fotoğraflarınız ve videolarınız emin ellerde; siz istemedikçe kimse sizin fotoğraflarınıza bakamaz. Arka tarafa yerleştirilen 12 MP kamera sizlere gerçek bir 4K çözünürlük imkanı sunuyor. Bu telefonla çekilecek videoların FULL HD 1080p çözünürlükte olacağını hatırlatalım. 3000 liraya yakın bir fiyatla satılan telefonun fiyatı rakip markalara göre biraz daha fazla gelebilir ancak HTC kendini ispatlamış bir marka ve kullanıcılarını yarı yolda bırakmadığı için bunu hak ediyor.

htc-10-incelemesi

Sonuç olarak kamera ve çekim özellikleri 10 üzerinden 8 puanı hak ediyor. Tasarımı da 10 üzerinden 9 puanı hak ediyor. Performans ise 10 üzerinden 9 puanı hak ediyor. Yazılım da bu kadar yüksek puanı hak ediyor ama pil kapasitesi için 10 üzerinden en fazla 8 puanı hak ediyor.

 

Etiketler, 4K çözünürlük, HTC 10 inceleme, Snapdragon 820 işlemci, HTC 10 modeli

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like