bilişim

HTC ONE X9 TANITILDI

HTC ONE X9 TANITILDI

HTC yeni orta seviye akıllı telefonu One X9’u beklendiği üzere bugün duyurusunu gerçekleştirdi. önceleri resimleri sızdırılan ve çeşitli özellikleri ortaya çıkan One X9, bir orta seviye telefona göre oldukça başarılı sayılabilecek özellikleriyle tüm dikkatleri üstüne çekiyor.

HTC One X9‘da Full HD çözünürlüğünde 5,5 inç ekran mevcut. 2,2 GHz hızında işçi 8 çekirdekli 64 Helio X10 işlemciden beslenen akıllı telefonda PowerVR G6200 graphic prosesing unit-gpu var. 3 GB RAM ve 32 GB kapasiteye sahip makinenin kapasitesi microSD kart ile 2 TB’a kadar artırılabiliyor. Çift SIM desteği bulunan makinenin Android versiyonu henüz muamma olsa da yüksek bir ihtimalle aandroid 6.0 işletim sistemi ile gelmesi bekleniyor.

13 mega-piksel-mp çözünürlüğünde geri kamerayla birlikte gelen akıllı telefonun kamerasında çift tonlu led flaş, geri aydınlatma sensörü, optik görüntü sabitleme ve 4K video kayıt özellikleri mevcut. Ultrapiksel ön kamera ise 2.0 diyafram değerine, 24,7 mm lense ve 1080p video kayıt becerisine sahip.

Ses Özellikleri

Dolby audio destekli çift BoomSound hoparlörüyle ses mevzusunda da iddialı olan One X9’da 4G, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 ve GPS + GLONASS bağlantıları var.

Renk seçenekleri olarak ,Gri ve gümüş renklerinde 379 dolar fiyatla Çin’de kısa süre içerisinde raflarda yerini alacak olan makinenin tüm mavi gezegende ne vakit pazara sunulacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

You may also like