Yaşam ve Sağlık

İnce Bele Sahip Olmanın Yolları

İnce Bele Sahip Olmanın Yolları

İnce bele sahip olmak herkesin hayali… Kadınlar ve erkekler düz bir karın bölgesine ve ince bele sahip olmak isterler, özellikle kadınlar bunu daha fazla isterler. Çünkü karın bölgesinde biriken yağlar ve bel bölgesinde biriken simit şeklinde çirkin görüntü estetik açıdan istenmez. Bu durumun sağlık açısından da birçok zararlı sonucu vardır. Örneğin bel etrafında biriken yağların Aslında Karaciğer yağlanmasına işaret ettiği birçok insan tarafından bilinmez ve ciddiye alınmaz.

Karaciğerimiz en önemli organımızdır. Örneğin kana karışan ve parçalanan besinlerin özellikle glikoz maddesinin hücrelere geçişi için gerekli olan insülin hormonunu salgılayan en önemli organımız karaciğerimizdir. Yine birçok kilit role sahip olan hormonların düzenli olarak salgılanması karaciğerin sorumluluğundadır. Bu nedenle hem estetik açıdan hem de sağlık açısından ince bele sahip olmak hem kadınların hem de erkeklerin birincil hedefi olmalıdır.

 

 İnce bele sahip olmanın yolları

İnce bele sahip olmanın yolları arasında düzenli beslenmek düzenli uyku uyumak ve tabii ki mutlaka egzersiz yapmaktır. Bazı insanlar egzersiz yapmayı sevmez. Bazı insanlardan yiyeceğin dozunu kaçırarak vücudun ihtiyacından daha fazla kalori almaktadırlar. Alınan fazla kaloriler ilk olarak bel bölgesinde ve karın bölgesinde yağ tabakaları oluşturur. Zayıflama evresinde ise vücudumuz ilk olarak bel bölgesinde ve karın bölgesindeki yağları eritmez. Bu durum diğer bir olumsuzluğu getirir. İlk yağlanan bölge karın ve bel bölgesi iken kilo verme aşamasında en son eriyen yağlar yine bu bölgede bulunmaktadır. Zorlu bir süreç olan kilo verme sürecine girmemek için bel bölgesinde ve karın bölgesinde yağların birikmesini engellememiz gerekir. Bunun için yapacağımız şey çok basittir.

Doğru Beslenmeye Dikkat Edin

Düzenli ve doğru beslenme ve günlük düzenli egzersizler yaparak bel bölgesinin ince kalmasını sağlayabilirsiniz. İnsanlar düzgün ve sağlıklı beslenme beslenmedikleri sürece egzersizleri ne kadar çok yaparsa yapsın yine de istedikleri bel ölçüsüne kavuşamazlar. Fakat yediklerine içtiklerine dikkat eden insanlar ve özellikle organik beslenen insanlar egzersiz yapmasalar dahi karın ve bel bölgesinde yağ birikmesini engellerler. Yani işin kilit noktası düzenli sağlıklı ve organik beslenmedir. Kilo verme aşamasına girdiğimizde bazı insanlar suyun önemini yeterince kavramamış olabilir. Yağların erimesi için mutlaka suyun tüketilmesi gerekmektedir. İstenildiği kadar egzersiz yapılsın, yağların erimesi için Yeteri kadar su içilmediğinde kilo vermek mümkün olmaz.  Belinizi daha ince ve karın Bölgesini daha düz hale getirmek için bazı egzersizler yapmak gerekir. Bu egzersizler arasında elleri ensede birleştirerek sırt üstü uzanarak mekik çekiyormuş gibi yapıp sadece karın kaslarını çalıştırmak ve her sabah 20 kez yarım mekik hareketini yapmaktır. Mekik de tam doğrulma söz konusu iken bu harekette yarım doğrulma söz konusudur. Buradaki amaç sadece karın kaslarını çalıştırarak karın kaslarını kaplayan yağları eritmektir. Beldeki yağları eritmek için ise her sabah uyandığınızda aç karnına bir bardak su içtikten sonra kahvaltı yapmadan aynanın karşısına geçerek mümkün olabildiğince Önce sağa doğru yanlamasına eğilmek sonra sola doğru bu hareketi yapmaktır. Vücudunuz bu harekete alıştıktan sonra sağa ve sola eğilme hareketini hızlandırarak maksimum yüze(100) kadar çıkarabilirsiniz… Daha sonra belinizle daireler çizmeye başlayabilirsiniz Önce sağa sonra da sola onar daire çizerek bel etrafındaki yağların erimesini sağlayabilirsiniz… İnce bele sahip olmanın yolları arasında önemli bir egzersizimiz daha var… Yine aynanın karşısına geçerek ayaklarınızı birbirine bitişik halde tutarak ayaklarınızı hareket ettirmeden Sağa ve sola küçük dönüşler yapmaktır. vücudu ısındıktan sonra bu dönüşleri mümkün olduğunca büyük açılarla yaparak karın etrafındaki yağları yavaş yavaş eritmek mümkündür.

sağlık, sağlıklı beslenme, kilo verme, ince bel, yağ eritme,

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like