Kalp Pili 10 Kat Küçülüyor

Kalp Pili 10 Kat Küçülüyor

İsviçre Tolohenaz bölgesinde kalp pili tüm teknoloji kullanılarak daha küçük halde tasarlandı Şu anda kullanılan kalp pili ölçülerine göre 10 kat daha küçük olan kalp pili daha da küçültülmeye çalışılıyor. 3 yıla kalmadan bu küçük kalp pilleri daha fonksiyonlu olarak kullanıma hazır hale gelecek. Burada bulunan bir fabrikada çok önemli sağlık alanında önemli teknolojik buluşlara imza atılıyor. Yeni nesil tıbbi malzemeler burada üretiliyor ve kalp pili çalışması ile yeni bir ilke imza atılıyor.

kalp-pili
kalp-pili

İsviçre ve Tıp Mühendisliği

Günümüzde tıp mühendisliği eski yıllara göre çok daha fazla hız kazanmış durumda. Teknoloji alanındaki tüm yenilikler anında tıp mühendisliği dalında kullanılıyor. Nano teknoloji ile kalp pili üretilmesi fikri de bu alanda çalışan mühendislerin fikri idi. Pilin özel olarak tasarlandığını belirten Patrick Rosset bu kalp pilinin ucunda pili kalbe doğru iten bir mekanizmanın olduğunu belirtiyor. Bacaklarda açılacak küçük bir kesik ile kalbe giden damar yoluna bırakılan kalp pili kalbe kadar gidebilecek. Kapsülün 10 kat küçültüldüğünü ve daha da küçülmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten yetkili, önümüzdeki 3 yıla kadar kalp pili çalışmalarının hız kazanacağını pilin boyutunun çok küçültüleceğini ifade ediyor.

Kalp Pili Nasıl Takılacak

Bacakta açılacak küçük bir kesikten bırakılan kapsül kalbe kadar gidecek ve görevini ifa edecek. Böylece hasta ağır cerrahi geçirmeden kısa bir süre içinde normal hayatına dönüş yapabilecek.

Etiketler, teknoloji, kalp pili,tıp mühendisliği,kalp,kalp pili çalışması,nano teknoloji

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.