Karın Yağlarından Nasıl Kurtulabiliriz

Karın Yağlarından Nasıl Kurtulabiliriz

Birçok kişi yağlardan kurtulmak ister, yağlar vücut için gerekli olmalarına rağmen aşırı olduğunda hareket kabiliyetini zayıflatır ve yaşam konforunu düşürür. Göbek yağından kurtulmak için lamı cimi yok, yemek yemeyi ciddi olarak kesmek ve egzersizleri fazlaca yapmak gerekiyor.
Fazla göbek yağından kaynaklanan rahatsız edici görünüme ek olarak, ciddi sağlık koşullarına da neden olan fazla yağlar, karaciğer pankreas yağlanmasına da neden olabilir. Göbek yağı iltihaplanma ve kan damarlarının sertleşmesi riskini arttırır. Bunu dikkate alarak, orta bölümde uzun süre kalifiye olmuş yağlara sahip insanlar diyabet, kardiyovasküler hastalıklar ve kalp problemleri geliştirme açısından daha yüksek risk altındadır. Bu nedenle, karın yağlarını kaybetmek çok önemlidir.
Yağlı yemekler ve bira aşırı yağ yapar

Aşırı yağlı gıdaları yemeyi ve bira içmeyi adet edinen insanlarda göbek yağları birikir. Genellikle, kadınlar gebeliğini takiben daha fazla karın yağı geliştirirler. Yağ eritmenin en iyi yolları belirli bir diyet planının veya belirli bir egzersizin sadece göbek yağlarını hedeflemede etkili olmadığını bilerek, sabırla 3-5 ay ara vermeden egzersiz ve diyete uyum sağlamaktır. Beslenme alışkanlıklarının kökünden değişmesi de gerekir.

Karın yağından nasıl kurtulabilirsiniz

İstatistiklere göre, başarıyla kilo vermiş bireylerin yaklaşık yüzde 99’u, diğer vücut bölgelerinde yağ kaybetmeden önce karın yağını kaybediyor. Ayrıca, üst vücut bölümünün alt kısımla karşılaştırıldığında daha fazla ağırlık kaybedildiği görülmektedir. Bel çevresindeki yağ türünün visseral yağ olması gerçeğidir, bu cilt altında bulunan yağlardan (deri altı yağ) daha kolay kaybedilir. Dolayısıyla, yağ atma için uygun yollarla, düz bir karın sporu yapılabilir.

 

yag-yakmak

Hazır fast food yemekler yerine Kendi Yemeğinizi Pişirme

Karın yağını hızlı bir şekilde kaybetmek için dengeli ve sağlıklı bir diyet izlemelisiniz. Diyetiniz yüksek protein ve lifte, karbonhidratlarda ılımlı ve yağ ve sodyumca düşük olmalıdır. Yemeğinizi daha az yağda pişirmeyi alışkanlık haline getirin. Aşırı ya da fazla kalori tüketmekten kaçının. Yemekleriniz, örneğin, elma, narenciye,bakliyat, tarçın, salatalık, zencefil, kuşkonmaz ve domates gibi yağ yakan yiyecekleri içermelidir. Ev yapımı yiyecekleri diyetinize dahil etmek günlük kaloriyi kontrol etmenize yardımcı olabilir.

Diyetinize Kepekli Tahılları İçersin

Karın yağını yakmanın en iyi yollarından biri, rafine edilmiş tahılları tüketmek yerine, diyet planında yeterli miktarda tahıl gıdaları ilave etmektir.

Yeme Alışkanlıklarını Değiştirmek

Diyet planına dahil olan gıdalara ek olarak, aynı derecede önemli olan şey yeme zamanlaması ve sıklığıdır. Hiç şüphesiz, aynı anda büyük bir yemek yemek, aşırı yağ kazanmanın temel faktördür. Bunun arkasındaki mantık, vücudun yağların enerjiye dönüşmesi için zaman bulamamasıdır. Böyle bir durumdan kaçınmak için sıklıkla daha az porsiyon tüketebilirsiniz. İki büyük yemek yerine günlük 4-5 küçük öğün yemek yiyebilirsiniz. Bu, metabolizmanızı hızlandıracaktır. Vücudunuz daha fazla kalori yakacak ve daha az yağ depolayacaktır. Bir günde 4-5 yemek yerseniz sizi doyurur ve önemsiz yiyeceklerden uzak durmanıza yardımcı olur. Şeker, şekerli içecekler ve alkollü içeceklerin alımını azaltın. Düşük glisemik meyve ve sebzeler, fındık, yağsız protein gıdaları, tahıl gevrekleri, fasulye, bakliyat, balık, az yağlı süt ürünleri ve az miktarda sağlıklı yağların (zeytinyağı gibi) normal diyetinize ekleyin. Günde en az 8 ila 10 bardak su için. Su, hücrelerin sağlığı için zaruridir. Sindirime yardımcı olur. Detokslayıcı bir madde ve iştah kesici olarak çalışır.

Egzersiz Yaparak Yağları Yakın

Egzersiz en önemli yağ yakma yoludur. Ancak iş, yiyecekleri kısıtlamakla başlar. Bol bol yağlı besleniyorsanız egzersizin size faydası olmaz. Ancak yemeklerinizi kıstıysanız egzersiz, size daha hızlı kilo verme olanağı sunar.

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberlerinin yayınlandığı platform...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberlerinin yayınlandığı platform...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.