Sağlıklı Besinler

Kilo kaybettiren Besinler

Kilo kaybettiren Besinler

 

Obezite, dünyadaki milyonlarca insanı etkileyen en yaygın bir hastalıktır. Örneğin, kalp yetmezliği, kronik solunum yolu hastalığı ve kolesterol sorunları gibi çok daha ciddi kaygılardan bazıları,bu durum kaynaklıdır. -Günlük diyetlerimizin bir parçası olmak üzere düzenli olarak sosisli sandviç ve burger gibi fast foodlara güveniriz. Oldukça lezzetli olsalar da, bu gıdalar, vücudun en iyi performansını elde etmesi için gerekli olan vitamin, mineral ve besin öğelerinden hiçbirini içermez. Dahası, yeterli egzersiz eksikliği, vücudun fast foodler yoluyla tüketilen fazla kaloriyi yakabilmesi için bir çıkış bulunmaması anlamına gelir .

 

Obezite Öldürür

Vücuttaki yağ hücrelerinin birikmesine ve obezitenin gelişmesine yol açar aynı şekilde bu da bazı  hastalıklara kolayca yol açma ihtimali vardır. Bu rahatsızlıkların daha yaygın olma nedenleri uygun olmayan diyetler ve yeterli egzersiz eksikliği olarak görülür birikmesine ve obezitenin gelişmesine yol açar. Bu gıdalar, vücudun optimum performans göstermesi için gerekli olan gerekli vitamin, mineral ve besin öğelerinden hiçbirini içermez. Dahası, yeterli egzersiz eksikliği, vücudun fast foodler yoluyla tüketilen fazla kaloriyi yakabilmesi için bir çıkış bulunmaması anlamına gelir – vücuttaki yağ hücrelerinin birikmesine ve obezitenin gelişmesine yol açar.

Nasıl kilo veririz

Sağlıklı kilo vermenin anahtarı, tükettiğinizden daha çok kalori yakmanızı sağlayan iyi planlanmış bir egzersiz rejimi ile uygun bir diyeti birleştirme yeteneğindedir. Kilo kaybı planları ve diyet planları, tüm dünyada insanların kilo vermelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır ancak bir diyet programını herkes için iyi diye nitelendiremeyiz. Zira her insanın bünyesi kalori depolama ve harcama kapasitesi farklıdır. Yani özetle kilo vermek için verdiğiniz kalori >aldığınız kalori basit hesabına uymanız gerekir. Zaten siz gün boyu hiç bir şey yapmadan da en az 2000 kalori harcarsınız yani vücudunuz bunu harcar. Ancak bundan daha azını alırsanız yani az yerseniz – işte o zaman egzersiz yapmadan kilo vermek mümkün olur.

 

 

Kilo Kaybettiren Besinler

kilo kaybettiren besinler için size bir püf noktası verelim. Öyle besinler seçmelisiniz ki vücu onları harcamak için daha çok enerji tüketsin ve bu besin değeri harcanan enerjiden daha düşük enerjili olsun. Bunu sağlamanın en iyi yolu da tabi ki yüksek lifli besinler tüketmektir. Ispanak, lahana, brokoli, salatalık ve havuç gibi yeşil sebzelerin kombinasyonları, vücudun detoksifikasyonunda olduğu kadar dahili bir temizliğe gelince de çok yararlı olduğu bilinmektedir. Sebze ve meyvelerin kalorili içeriği çok düşük olduğu için, en iyi kilo kaybına meyve suları yardımcı olur. Her zaman zevkinize en uygun şeyi ararken sebze ve meyvelerin farklı kombinasyonlarını deneyebilirsiniz. Ağız tadınızı bozmadan ve çeşitli meyvelerle kokteyl oluşturarak zinde ve sağlıklı kalabilirsiniz. Taze meyve ve sebze suları, detoksifikasyon ajanları olarak iyidir. Araştırma, lif içeriğinden dolayı meyveler ile kilo kaybı arasındaki pozitif korelasyonu ortaya koymaktadır. Azalan bir diyetin bir parçası olarak taze meyve suları yeterlidir, ancak eklenen şeker ve diğer katkılardan yoksunlardır. Boyunuz, kilonuz, yaşınız, aktiviteniz ve cinsiyetiniz hakkında yetersiz bilgi olduğundan, özellikle size özel olarak değiştirilmiş plan yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

 

kilo vermek, egzersiz yapmadan kilo vermek, kilo kaybettiren besinler

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like