Kilo Vermenin En Kolay Yolu

Kilo vermenin en kolay yollarından birisi hatta en çok güvenilen yolu olarak, iştahın kontrol edilmesini sağlayan, stresi azaltan ve en önemlisi leptin hormonu adı verilen yağları yakan çok önemli hormonun devreye girerek çalışmasına zemin hazırlayan bir uygulamadan bahsedeceğiz. Hemen hemen hepimiz mutlaka her gün bu uygulamayı yaparız. Bazılarımız farkında olarak bu uygulamayı yapar, bazılarımız ise farkında bilincinde olmadan yapar. Kilo vermek temel olarak az yemek ve çok egzersiz yapmakla gerçekleşir. Bazı insanlar az yemek kavramına karşı çıkarlar hiçbir zaman canlarının çektiği yemekleri ne kadar çok kalori barındırırsa barındırsın yine de yemekten vazgeçmezler. Bir keresinde çok fazla kilolu olan fakat Muazzam kiloları Kısa bir süre içerisinde vermeyi Başaran Mark Twain işin sırrını çok basit iki kelimeyle açıklıyor; yeterli uyku ve yeterli dinlenmeyle kilo vermeyi başardım diyen Mark T. Bu işin sırrının Düzenli uyku olduğunu çoktan çözmüş…

 

 

Kilo vermenin En Kolay Yolu Düzenli Uyku

Kilo vermek isteyenler düzenli olarak uyumalıdır. Leptin hormonu 6 saat boyunca hiçbir şey yenmediği takdirde devreye girerek vücutta yağ olarak depolanmaya hazırlanan bütün kalıntıları yok etmektedir ve kilo almayı önlemektedir. Eğer kişi yemek yemeden yatmış ise bu kez leptin hormonu vücuttaki yağları yakmaya ve enerji olarak kullanmaya başlar. Hiçbir hareket yapmasak dahi vücudumuz ısıyı ayarlamak ve hücrelerin sürekli olarak çalışmaları için belli bir enerjiyi tedarik etmek zorundadır. Bu enerjinin elde edilmesi için vücudumuzun mekanizması tüketilmiş olan besinlere başvurur. Eğer vücutta besin bulamazsa Bu kez depolanmış olan karbonhidratları harcamaya başlar. Karbonhidratlar tükendiğinde yağlar harcanmaya başlanır. Yağlar tükendiğinde enerji İçin vücut protein harcamaya başlar. Bu da çok tehlikelidir. Afrika’da açlık sınırında olan veya açlıktan ölen insanların vücutları yağ yakmayı çoktan geçmiş ve protein yakma aşamasındadır. Bu insanların kafataslarına biraz basınç yapıldığında kafataslarının kolayca delindiği görülebilir. Vücudun protein harcaması alarm durumudur. Bir insan Düzenli uyku uyuduğunda uykunun altıncı saatinden sonra leptin hormonu vücutta dolaşarak depolanmaya başlanan besinleri parçalar. Böylece kilo alımı önlenmiş olur. Kişi yemekten 6 saat sonra uyursa bu hormon çok daha hızlı ve verimli bir şekilde vücutta depolanmış olan yağları yakmaya başlar. Demek ki bir insanın 8 saat Hiçbir şey yemeden ve içmeden dayanabilmesi onun çok kısa süre içerisinde kilo vermesine yardımcı olur. Bu da Düzenli uyku ile kolayca gerçekleştirilebilir. Glüten Alerjisi adı verilen çok önemli bir rahatsızlığa da değinmek gerekir. Bazı insanlar yemekten sonra midelerinin şiştiğini söylerler. Bu rahatsızlık verici olayı her yemekten sonra yaşayanlar, beyaz ekmek yemeyi keserek glüten alerjilerinin olup olmadığını anlayabilirler. Eğer ekmeği kestiklerinde bu tür rahatsızlıklar oluşmuyorsa glüten alerjisinden söz edilebilir. Yapılan araştırmalar, çok kilolu olan insanların ekmek ve şeker yemeyi kestiklerinde ve düzenli yürüyüşler yaptıklarında ayda 5-10 kg zayıflayabildiklerini göstermiştir.

Kilo vermek, glüten alerjisi, leptin hormonu

2 Comments
  1. ayln 2 sene ago
    Reply

    çok fazla kilo alan bir insan sağlıksız bir insandır sağlıklı olmanız için çok fazla yemek yemeyin bu yemekler sonradan size zarar verir.

  2. sahra 2 sene ago
    Reply

    özellikle kilo alan insanlar kendilerine çok dikkat etmeleri gerekir. çünkü kilo almak bir insan için çok zararlıdır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like