Bilim Haberleri Donanım

Lamborghini Akilli Telefon Dünyasına Adım Atıyor

Lamborghini Akilli Telefon Dünyasına Adım Atıyor

 

Süper spor otomobil üretici Lamborghini  firması Ferrari’nin  ezeli rakibidir.Hatta  markanın çok özel bir hikayesi var . Ferruccio 1960 li yıllarda traktör üretimi gerçekleştirerek İtalya kırsallarında ün kazandı. Ancak Ferruccio nun hedefleri çok daha büyüktü :Spor otomobil pazarına girmek …

Ferruccio muhteşem bir projeye Ferrari ye başvurdu .Lakin uzun saatler boyunca bekleme odasına tıkıldıktan sonra Ferrari yöneticileri tarafından eve yollandı. Projesini gösterme fırsatı bulamamıştı.

 

… Ne var ki dahi İtalyan, intikamını almaya kararlıydı 1966 yılında arkadaşların desteği  ve kendi şahsi serveti ile Muira Sports Coupe yi geliştirerek satışa sundu. Otomobil markası olan Lamborghini ile bağı olmasa da, 88 Tauri üstünde aileye ait Lamborghini adını kullanıyor ve şirketin marka değerini arkasına alıyor.

88 Tauri modeli telefonla ilgili belki de söylenmesi gereken ilk şey, bu telefonun fiyatının 6000 dolar olması Sanıyoruz bu fiyat size çok şey anlatmaya yetiyor. Telefon altın kaplama değil ama üretici firmanın markasına bakıldığında telefonun amiral gemisi piyasa telefonlarının çok üstüne özelliklere sahip olacağı kesin… Lamborghini 88 Tauri farklı görünüme sahip olacak. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

 

Yazar: Teknoloji Yazarı Nurullah BULUT

Etiketler: Ferruccio, 88 Tauri modeli, Lamborghini 88 Tauri, Muira Sports Coupe

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like