Laptop Mavi Ekran Hatası

Laptop Mavi Ekran Hatası

Laptop arızaları ya da dizüstü bilgisayar arızaları en sık karşılaşılan arızalardan biridir. Laptop mavi ekran hatası yazılımsal bir sorun olabileceği gibi daha fazla donanımsal bir sorun olarak da görülür. Masaüstü bilgisayarlarda mavi ekran hatası ile karşılaşırsanız kolay bir şekilde kasayı açıp hard diskinizi kontrol edebilir ve Ram slotlarını kolayca değiştirebilirsiniz. Hala Sorun devam ederse ekran kartınız arızalıdır sonucuna varabilirsiniz. Çok nadir olmakla birlikte bazı mavi ekran arızaları işlemci arızası olarak ortaya çıkar.

Laptop arızaları

Laptop arızalarında ise çözüm o kadar kolay değil. Mavi ekran hatası veren dizüstü bilgisayarınızda böyle bir hata ile karşılaştığınızda ilk Yapacağınız iş bilgisayarınızın alt tarafında bulunan kolaylıkla sökebileceğiniz yerlerini değiştirebileceğiniz RAM yuvalarına yönelmek. Eğer iki adet RAM kullanıyorsanız her birini ayrı ayrı denemenizi tavsiye ediyorum. Eğer hala mavi ekran hatası alıyorsanız Mümkünse başka bir hard disk denemenizi öneriyorum.

notebook-arıza

Ram ve  HDD ile ilgili olmayan mavi ekran hatası ya anakart arızası ya da Ekran kartı arızası olabilir. Ana kartta bitişik ekran kartınızı tamir etmeniz mümkün değildir. Bazı tamirciler ekran kartını ısıtarak bir süre daha sağlıklı çalışmasını sağlayabilirler. Oksitlenen bacaklardaki akımı açmanın yolu ısıtmadır fakat bu geçici bir çözümdür. Profesyonel bir ısıtma yapılmazsa çip yanar. Fakat bu durum en fazla iki ya da üç ay sürer. Bu nedenle yeni bir ana karta ihtiyacınız var demektir.

Etiketler: anakart arızası, ram arızası, laptop arızaları,mavi ekran hatası, Laptop Mavi Ekran Hatası

 

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.