Mars’a Yolculuk

Merhaba sevgili okurlar,

Bu günkü teknoloji haberleri konumuzda teknoloji alanındaki gelişmelerden bir yenisine değineceğiz. Teknoloji haberleri alanında sizlere daima en yeni ve güncel bilgileri sağlıklı bir şekilde vermek için sürekli güncel olarak dünyada otorite olmuş teknoloji siteleri aramak ve kayda değer teknoloji haberleri vermek için çalışıyoruz.

Bu günkü teknoloji haberimizde Ciddi ciddi Mars gezegenine yolculuk var. Elon Musk  Mars gezegenine seyahat etmeyi hayal olmaktan çıkarıp gerçeğe dönüştürmenin peşinde. BBC’de yer alan teknoloji haberi  Amerika merkezli Uzay Araştırmaları firması olan SpaceX firmasının kurucusu olan Elon Musk’ın Mars gezegenine gönderilmek üzere bir roket tasarladıklarını anlattı. İlk olarak bu roketi insansız Mars gezegenine gönderecek olan şirket, bu denemenin ardından 100 kişilik yolcular alarak tam 80 gün sürecek olan Mars gezegenine seyahat sürecini başlatacak.

 

mars-kolonileri

Mars’a Yolculuk

Şimdilik 200 bin dolar gidiş bileti fiyatı belirleyen şirket 100 kişiden 20.000.000 dolar alacak. İlk yolcuların yolculuğunun 80 gün süreceğini ifade eden Elon Musk  yolculuk süresinin ileride 30 güne inebileceğiniz ifade ediyor. Mars gezegeninin yüzeyinde yakıt ikmalini yapacak olan araç ya da roket, yolcuları kızıl gezegene bırakıp geri dönecek. Böylece Mars gezegeninde bir insan kolonisi oluşturmanın ilk adımı atılmış olacak. Tamamen hayal gibi görünen bu girişim 8 yıl sonra gerçekleştirilecek.

mars-gezegeni

İnsanlar Mars Gezegeninde Ne Yapacaklar

Elon Musk bu konuda bir açıklama yapmadı. Ama demek ki kurulacak koloninin oksijen ve su-besin ihtiyaçlarını karşılayan devasa ve Mars gezegeninin atmosferinden izole olmuş bir ve filmlerde seyretmekten doyamadığımız yapılar oluşturulacak. İnsanlık adına büyük bir adım olan bu adımı atabilmek için 200 bin doları gözden çıkarmak gerekiyor. 200 bin doları olmayanlar, dünyanın bir felakete uğraması ile her zamanki gibi ilk harcanacak olanlar olacak. Acaba Musk, 200 bin doları olmayan fakirleri de Mars gezegenine götürecek mi?  Hiç sanmıyorum ama hep birlikte bakıp görmeyeceğiz. Zira bu işin rayına oturması için 100 yıl gerekiyor ki, 100 yıl sonra şu an nefes alan hiçbir canlı yeryüzünde olmayacak…Bunlara Musk da dahil…

Kalın sağlıcakla…

 

 

Etiketleri, teknoloji haberleri, teknoloji, güncel teknoloji, teknoloji siteleri, Teknoloji Haberleri, teknoloji, elon musk, uzaya yolculuk, marsa yolculuk,

 

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.