Nasıl Bir Adam Nicola Tesla

Nasıl Bir Adam Nicola Tesla

Herkes elektriğin babasının Nicola Tesla değil de Edison olduğunu düşünür. Ama Nicola Tesla projelerine bakınca ve Alternatif akım üzerindeki başarılarını, kablosuz teknolojinin öncüsü olduğundan haberdar olunca elektriğin aslı mucidinin Nicola Tesla olduğunu açıkça görmek mümkün oluyor. Uzaklara kablosuz ve bedava elektrik taşımak gibi bir düşünceyi onlarca yıl önce düşünmek ve bunun için Tesla Bobini ismi verilen çalışmayı bir çok maddi imkansızlıklar içinde faaliyete geçirerek uzak mekanlara kablosuz elektrik göndermek o zamanlarda kişiye büyücü yaftası yapıştırılması için yeterli idi. En iyi ihtimalle onu deli ilan eden bir çok delinin aksine Nicola Tesla o zamanın değil 100 yıl sonrasının adamı idi.

Uzaylı yaratıklardan bazı duyumlar aldığını da ifade eden Nicola Tesla uzaktan kumanda teknolojisini ve X-Ray teknolojisinin de mucididir. Bir otelde yoksulluk içinde hayata gözlerini yuman Nicola’yı ziyaret edenler de vefalı olduklarından değil, paraya çevirebilecekleri fikirler aradıkları için ziyaret ettiler.

Zamanın Ötesindeki Adam Tesla

Telgraf mesajlarını ses ve görsel iletileri kablosuz olarak iletmek isteyen Tesla’nın projeleri daha birkaç yıldır gerçekleştirilebildi. Atmosfere elektrik yükleme projesi ise ABD tarafından gizli saklı tutuluyor. Buluşlarının çoğunu yarıda bırakmak zorunda kalan Tesla’nın parasının olmaması ve buluşlarının o zamanki insanların idrak sınırlarının ötesinde olması nedeni ile insanlık birçok nimetten mahrum kaldı. Uzak yollara taşınabilen alternatif akımı kullanan Tesla Niagara şelalesinden bir şehrin elektriğini üretmeyi başarmıştır. EM elektromanyetik motor üretimi de yapan Tesla elektrikli raylı sistemin de mucididir.

 

 

Etiketler,elektromanyetik motor,Nicola Tesla, alternatif akım, elektrik, x-ray, tesla bobini,tesla patentleri

 

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.